СД БУВР | Новини
Новини

* * *

    14 лютого 2019 року на виконання «Положення про функціональну підсистему протипаводкових заходів єдиної державної системи цивільного захисту», затвердженого наказом Мінстерства екології та природних ресурсів України від 14.03.2018 №86 та у відповідності до наказу Держводагентства від 14.01.2019 №14 «Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2019 році» у Сіверсько-Донецькому БУВР під головуванням начальника бассейнового управління Сергія Трофанчука пройшли штабні тренування з органами управління регіональної підсистеми цивільного захисту Сіверсько-Донецького БУВР. У навчаннях взяли участь фахівці відділів та служб Сіверсько-Донецького БУВР, а також його структурних підрозділів – Маріупольського та Слов’янського МУВГ.

    В ході тренувань була проведена перевірка готовності органів управління регіональної підсистеми цивільного захисту Сіверсько-Донецького БУВР щодо виконання завдань під час пропуску льодоходу, повені і паводків у 2019 році, а також вдосконалені практичні навички зі збору, обробки та аналізу водогосподарської обстановки, підготовка інформації для прийняття управлінських рішень для безпечного пропуску весняного льодоходу, повені і паводків.

    Були відпрацьовані питання щодо інформування та оповіщення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації під час весняного льодоходу, повені і паводків.

   

* * *

    13 лютого 2019 року розпочато виконання вимірювань фізико-хімічних (8) показників у створах питних водозаборів на спектрофотометрі Shimadzu UV-1800 , наданому в лютому 2019 р. координатором проектів ОБСЄ в рамках проекту «Визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України».

    За фізико-хімічними (5), пріоритетними (9) та специфічними (6) показниками виконується пробопідготовка. Результати вимірювань будуть надані до 22 02.2019 р.

    12 лютого 2019 року Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів згідно Програми державного моніторингу вод в басейні Сіверського Дінця на 2019 рік, затвердженої наказом Держводагентства від 18.01.2019 №30 та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод», здійснено відбір проб води згідно ДСТУ ISO 5667-6-2001 «Якість води. Відбирання проб. Частина 6.», у Краснопавлівському водосховищі, верхній б’єф та у 5 створах басейну Сіверського Дінця, на виконання фізико-хімічних, пріоритетних та специфічних показників.

   

* * *

    7 лютого 2019 року в рамках проекту «Визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України» координатором проектів ОБСЄ в Україні для лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Держводагентства України закуплено та введено в дію спектрофотометр Shimadzu UV-1800 для вимірювання фізико-хімічних, специфічних та пріоритетних показників, з метою визначення хімічного стану масивів поверхневих вод.

    Спектрофотометр дасть можливість виконувати 12 показників:

   

* * *

    6 лютого 2019 року в конференц-залі Сіверсько-Донецького БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління під головуванням начальника управління Сергія Трофанчука.

    В ході засідання були розглянуті такі питання порядку денного:

 1. Про програму робіт гідрогеолого-меліоративного відділу Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів на 2019 рік.
 2. Про Положення про регіональний рівень функціональної підсистеми протипаводкових заходів та Регламент взаємодії органів управління, щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації.

   

* * *

    6 лютого 2019 року в конференц-залі Сіверсько-Донецького БУВР відбулося засідання колегії басейнового управління у форматі відеоконференції за участі керівників Слов’янського та Маріупольського міжрайонних управлінь водного господарства, гідрогеолого-меліоративного відділу (м. Авдіївка) та фахівців басейнового управління.

    В ході засідання були розглянуті питання порядку денного, зокрема про підсумки колегії Державного агентства водних ресурсів України, яка відбулась 20.12.2018 у м. Хмельницький. А також акцентовано увагу на посиленні роботи зі збереження об’єктів інженерної інфраструктури державних меліоративних систем та необхідності укладання договорів оренди нерухомого майна міжрайонних управлінь водного господарства із ЗСУ України.

   

* * *

    5-6 лютого 2019 року з робочою поїздкою для надання методичної підтримки з питань видачі документів дозвільного характеру у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів, в адмінбудівлі якого з 03.01.2019 розпочав функціонування Сектор у Донецькій та Луганській областях Державного агентства водних ресурсів України, перебували головні спеціалісти відділу координації діяльності територіальних органів Держводагентства Вікторія Жовнір та Олена Лис.

    В ході візиту також було проведено робочу нараду за участі фахівців басейнового управління та надано консультації щодо розгляду матеріалів і підготовки висновків для отримання дозволів на спецводокористування.

    Для гостей було проведено ознайомчу екскурсію до басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР.

   

* * *

    5 лютого 2019 року в Сіверсько-Донецькому БУВР для вирішення питань щодо організації проведення державного моніторингу в басейні Сіверського Дінця та підготовки басейнової лабораторії до виконання вимірювань згідно з програмою на 2019 рік перебувала представник Держводагентства – начальник відділу адміністрування водного кадастру та моніторингу вод Марія Шпанчик.

    З фахівцями басейнового управління та басейнової лабораторії були обговорені робочі моменти та отримано консультації щодо забезпечення виконання діагностичного моніторингу в 2019 році відповідно до Постанови КМУ від 19.09.2018 № 758 та підвищення потенціалу басейнової лабораторії за рахунок впровадження нового обладнання.

   

* * *

    4 лютого 2019 року в оновленій відповідно до корпоративного стилю Держводагентства конференц-залі Сіверсько-Донецького БУВР відбулась виробнича нарада під головуванням начальника управління С.І.Трофанчука.

    В ході наради були розглянуті поточні виробничі питання, а також озвучені перспективні плани й задачі на 2019 рік, які стоять перед колективом басейнового управління, зокрема, пов’язані з реорганізацією водогосподарської галузі в Україні.

    На завершення від імені всього колективу прозвучали щирі слова вітання і побажань для ювіляра – начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука – із 45-річчям від Дня народження.

   

* * *

    31 січня 2019 року в оновленій конференц-залі Сіверсько-Донецького БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління під головуванням в.о. начальника управління Н.О.Білоцерківської.

    В ході засідання були розглянуті питання порядку денного щодо підготовки річного звіту Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів з питань управління водними ресурсами за 2018 рік та підготовки пропозицій до плану наукових досліджень і науково-технічних розробок Держводагентства на 2019 рік.

   

* * *

    Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів було забезпечено погодження в установленому порядку Пропозицій щодо виконання заходів із захисту від шкідливої дії вод по Донецькій області на 2019 рік за КПКВ 2407070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області».

    Наразі документ спрямований на розгляд до Державного агентства водних ресурсів України. Після затвердження вищезазначених пропозицій, кошти державного бюджету в сумі 1218,0 тис.грн. будуть спрямовані на ремонт гідротехнічних споруд водосховищ Донецької області (Маячківського, Клебан-Бикського та Старомлинівського водосховищ), які утримуються на балансі підвідомчих організацій Сіверсько-Донецького БУВР, для забезпечення їх надійної експлуатації та зменшення ризиків проявів шкідливої дії вод для населення міст Донецької області.

   

* * *

    Маріупольським міжрайонним управлінням водного господарства, за рахунок коштів з державного фонду розвитку водного господарства та спецфонду, придбано насосно-силове устаткування для Стародубівської зрошувальної системи на загальну суму 864 тис.грн.: ротор насосу 300Д70 (2 шт.), насосний агрегат 300Д70А (1 шт.), насосний агрегат 200Д90 (1 шт.), електродвигуни М-315 М4 (2 шт.).

    Придбане нове обладнання для головної насосної станції та станції підкачки Стародубівської зрошувальної системи дозволить збільшити площу зрошуваних земель у Мангушському районі Донецької області до 700 га з гарантованою подачею води (на ГНС до 2160 м3/год, на ПНС до 780 м3/год), що удвічі перевищує поточні показники. А збільшення площі поливу і гарантована подача води надасть змогу сільгоспвиробникам за умов маловодності в регіоні отримувати стабільно високі врожаї.

   

* * *

    Новий 2019 рік для колективу Сіверсько-Донецького БУВР розпочався в нових, більш комфортних умовах. За рахунок коштів державного фонду розвитку водного господарства в Сіверсько-Донецькому БУВР протягом грудня 2018 року було виконано капітальний ремонт частини приміщень 4-го поверху адміністративної будівлі на суму 698,97 тис.грн. Зокрема, з метою енергозбереження здійснено заміну старих дерев’яних віконних блоків на нові металопластикові енергозберігаючі.

    А оновлений сучасний вигляд конференц-зали має забезпечити належні умови для проведення засідань басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, міжвідомчої комісії та інших заходів з управління водними ресурсами, а також екологічних громадських заходів, в т.ч. підведення підсумків творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», конференцій, форумів, круглих столів з нагоди Дня Сіверського Дінця та Всесвітнього дня водних ресурсів тощо.

   

* * *

    4 січня 2019 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось новорічно-екологічне свято для дітей співробітників басейнового управління.

    Юні гості управління разом із казковими персонажами рятували свято, допомагаючи новорічній ялинці вибратись із купи сміття, показували вміння його сортувати, опановане під час ЕКО-толок протягом року, грали і танцювали з Дідом Морозом, демонстрували свої творчі роботи, подані на конкурс «Сіверський Донець – очима молоді».

    На завершення святкового дійства малеча отримала подарунки й солодощі від басейнового управління та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

   

* * *

    З 3 січня 2019 року в адмінбудівлі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів за адресою: м. Слов’янськ, вул. Торська, 35, розпочав функціонування Сектор у Донецькій та Луганській областях Державного агентства водних ресурсів України.

    Докладніше – у розділі "Державний облік водокористування" (перейти на сторінку).

   

* * *

    28 грудня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись урочисті й святкові збори колективу, на яких було підведено підсумки 2018 року та визначено плани й завдання на Новий 2019 рік.

    Начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук привітав колектив зі святами, подякував за сумлінну працю у році, що минає, озвучив всі успіхи і досягнення басейнового управління та окреслив короткострокові та довгострокові перспективні плани на майбутнє. До привітань долучились заступники начальника управління Н.О.Білоцерківська і В.Є.Антоненко та головний інженер управління В.М.Мельников.

    На пам’ять про насичений подіями 2018 рік було зроблено колективне фото на фоні фасаду адміністративної будівлі управління, оновленого відповідно до нового корпоративного стилю Державного агентства водних ресурсів України, а також кожному члену колективу вручено новий проспект про діяльність Сіверсько-Донецького БУВР, виданий за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

   

* * *

    26 грудня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбувся захист магістерських робіт на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальністю «Екологія», виконаних студентами Східного локального центру заочно-дистанційного навчання Національного університету водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України, з яким басейнове управління пов’язує багаторічна співпраця.

    Головував у Державній екзаменаційній комісії начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук. В роботі комісії також узяли участь заступники начальника управління Н.О.Білоцерківська та В.Є.Антоненко, кандидат технічних наук, директор Східного локального центру дистанційно-заочного навчання В.Ф.Московченко та кандидат сільсько-господарських наук, доцент В.С.Троцюк.

    Магістерські роботи студентів були присвячені аналізу, оцінці та обгрунтуванню стратегії сталого розвитку Херсонської області із пропозиціями комплексу заходів для економіко-соціальної, економіко-екологічної та соціо-екологічної підсистем, а також дослідженню сучасного екологічного стану природних ландшафтів Придінців’я в межах регіонального ландшафтного парку «Краматорський» з рекомендаціями щодо охорони екосистем в контексті збереження видового різноманіття.

   

* * *

    25 грудня 2018 року завдяки злагодженій роботі машиністів Стародубівської ЗС та начальника дільниці Вовка П.Г. було попереджено затоплення насосної станції дощовою водою внаслідок сильної зливи. Незважаючи на важкі погодні умови машиністи Стародубівської ПНС Тімо О.Л., Грошков М.М. та начальник НС Вовк П.Г. прокопали траншею та побудували загородження для відводу води, чим зашкодили руйнуванню та затопленню НС.

    В рамках підготовки до зимового періоду працівниками Маріупольського МУВГ було проведено утеплення водопровідних колодязів.

    Продовжуються роботи з ремонту автотранспортного парку Маріупольського МУВГ. Спеціалістами та працівниками управління проводиться ремонт екскаватора БОРЕКС – системи запалювання та топливного трубопроводу, була проведена заміна запобіжника на автомобілі ГАЗ 22171 «Соболь».

    Працівниками Маріупольського МУВГ під керівництвом провідного механіка Бєлова М.К. було виготовлено слюсарні інструменти для потреб управління.

   

* * *

    З метою покращення екологічного стану Краснопавлівського водосховища як джерела питного водопостачання м. Харкова та міст Харківської області протягом жовтня-грудня 2018 року було проведено водообмін в рамках Програми роботи каналу Дніпро-Донбас на 2018 рік та згідно з Регламентом водообміну Краснопавлівського водосховища, затвердженим Державним агентством водних ресурсів України від 05.10.2018. Витрати з Державного бюджету на водообмін склали 55,6 млн. грн.

    Для збільшення ефективності проведення водообміну (покращення якості води по жорстокості) Краснопавлівського водосховища, за рахунок зменшення обсягу високомінералізованих вод та з метою покращення екологічного стану скидної ділянки системи каналу Дніпро-Донбас, перед початком та в період водообміну здійснювався попуск води по системі каналу Дніпро-Донбас в русло р. Сіверський Донець. Загальний об’єм скиду склав 10,0 млн.м3.

    За період водообміну (протягом 44 діб) у Краснопавлівське водосховище з Кам’янського водосховища по системі каналу Дніпро-Донбас було подано 100,198 млн.м3 дніпровської води, або 100,2% від передбаченого Регламентом.

    Об’єм наповнення Краснопавлівського водосховища по завершенню водообміну, станом на 15.12.2018, становив 192,743 млн.м3 при рівні 111,99 мБС.

    За рахунок проведення заходів з водообміну досягнуто покращення якості води по показникам жорсткості у Краснопавлівському водосховищі, цей показник становить 7,7 ммоль/дм3, що відповідає показнику, який був передбачений Регламентом водообміну (7,7-7,9 ммоль/дм3).

    Заходи з водообміну у Краснопавлівському водосховищі 2018 року забезпечили створення необхідних запасів води відповідної якості у водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання м. Харкова та Харківської області.

   

* * *

    20 грудня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчук узяв участь у засіданні колегії Державного агентства водних ресурсів України, що відбулось у м. Хмельницький в залі засідань Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області.

    На засіданні колегії були розглянуті питання про роботу управлінь каналів у поливному сезоні 2018 року та про стан реорганізації Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи та Управління каналу Дніпро-Інгулець, а також про ефективність використання коштів державного бюджету у 2018 році та впровадження пілотного проекту щодо підвищення рівня заробітної плати у водогосподарських організаціях.

   

* * *

    18 грудня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчук та в.о. начальника Маріупольського МУВГ О.Капленко узяли участь в установчих зборах представників заінтересованих сторін з питань формування басейнової ради нижнього Дніпра, що відбулось у м. Нова Каховка.

    До новоствореної басейнової ради нижнього Дніпра увійшло 60 представників із різних галузей: водокористувачі, представники науки та освіти, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність у межах суббасейну нижнього Дніпра, посадові особи центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з восьми областей України.

    Суббасейн нижнього Дніпра охоплює територію Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської, Харківської, Донецької та Полтавської областей.

    Басейнова рада нижнього Дніпра стане консультативно-дорадчим органом, який напрацьовуватиме шляхи вирішення екологічних проблем у межах суббасейну нижнього Дніпра.

    Докладніше – на офіційному сайті Державного агентства водних ресурсів України.

   

* * *

    17 грудня 2018 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Наталія Білоцерківська та начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод Ірина Сидоренко взяли участь у презентації результатів проекту «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконаленні механізмів моніторингу довкілля», що відбулась у м. Києві.

    Проект впроваджується упродовж 2018 року Координатором проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України та спрямований на зміцнення національного потенціалу для моніторингу водних ресурсів і забезпечення доступу до інформації про довкілля на сході України. Одним із завдань проекту є допомога в розробленні програми моніторингу поверхневих та підземних вод басейну Сіверського Дінця відповідно до нових вимог національного законодавства та з урахуванням особливостей регіону.

    Захід проходив за участі офіційних осіб сторін-учасників проекту – Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, старшого співробітника проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джеффрі Ерліха, першого заступника голови Держводагентства Михайла Хорєва, а також представників програм з питань води, санітарії та гігієни Представництва в Україні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), національних експертів проектів ОБСЄ в Україні, представників апарату Держводагентства, інших центральних органів виконавчої влади, Донецької і Луганської облдержадміністрацій та громадськості.

    В ході заходу було представлено та ухвалено проект програми моніторингу басейну Сіверського Дінця та презентовано інформаційну систему довкілля Донбасу. «Цього року ми напрацювали вдосконалені інструменти моніторингу постраждалих територій, серед яких нова інформаційна система довкілля Донбасу: http://deis.menr.gov.ua/. Ця цифрова онлайн-платформа дасть кожному громадянину доступ до постійно оновлюючої інформації про екологічні ризики, стан повітря, води та природоохоронних територій в цьому регіоні. Крім того, запроваджена программа моніторингу якості води стратегічної водної артерії сходу України – річки Сіверський Дінець, яка є основним джерелом води для Харківської, Донецької та Луганської областей, включаючи території, що постраждали внаслідок військових дій. І його екологічний стан – це безпека мільйонів людей», – зазначив Міністр екології Остап Семерак.

    Учасниками заходу також було проаналізовано стан поверхневих та підземних вод на сході України і фактори впливу, представлено результати досліджень хімічного стану поверхневих вод і попередню оцінку стану підземних вод басейну Сіверського Дінця, розглянуті питання стосовно динаміки затоплення шахт, вертикальних зміщень земної поверхні та об’єктів у результаті діяльності шахт, аналізу лісових пожеж на сході України.

    Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Наталія Білоцерківська виступила перед присутніми з доповіддю: «Зони підвищенного потенційного ризику для басейну Сіверського Дінця від найбільш небезпечних об'єктів промисловості».

    Докладніше – на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

   

* * *

    З 10 по 14 грудня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР в рамках «Тижня права» провідним юрисконсультом управління Портяновим А.С. було проведено низку консультативно-практичних занять з працівниками басейнового управління, в ході яких було роз’яснено зміни у чинному законодавстві України, в т.ч. з питань подання декларацій за 2018 рік, а також трудового, сімейного та спадкового права, і доведено до відома заходи щодо запобігання корупції на 2019 рік.

   

* * *

    12 грудня 2018 року в Інформаційно-виставковому центрі «Бузок» (м.Харків) відбулось урочисте нагородження переможців та призерів 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» по Харківській області з виставкою творчих робіт учасників конкурсу.

    Конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» проводиться з 2007 року за сприяння Державного агентства водних ресурсів України в рамках низки заходів, присвячених Дню Сіверського Дінця, організаторами яких є Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження».

    Основна мета конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» – сформувати у молодого покоління українців активну громадянську позицію з питань охорони природи, усвідомлення важливості річки Сіверський Донець як основної водної артерії сходу України та бажання зберегти водні ресурси рідного краю.

    Цього року участь у конкурсі узяли 97 навчальних закладів Харківської (10), Донецької (65) та Луганської (22) областей, через які протікає Сіверський Донець.

    У 2018 році на конкурс надійшло понад 700 творчих робіт, з них – 147 від Харківської області. Це фотографії, малюнки, поетичні й прозові твори, поробки з природних та ужиткових матеріалів, дослідницькі роботи та агітаційні розробки.

    Всі надані конкурсантами роботи були розглянуті комісією з оцінювання, до якої увійшли фахівці за відповідними напрямками та представники державної влади і органів місцевого самоврядування. По Харківській області було визначено 36 переможців та 35 призерів (переліки можна завантажити з сайту Сіверсько-Донецького БУВР).

    Проведення конкурсу та інших заходів у рамках Дня Сіверського Дінця уже другий рік поспіль підтримує Харківська обласна державна адміністрація за сприяння Департаменту екології та природних ресурсів, Харківська обласна рада та Харківська обласна організація Українського товариства охорони природи.

    Почесну місію нагородження переможців та призерів 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» узяли на себе директор Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації Андрій Олександрович Тимчук, голова басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Олександр Володимирович Лихач та начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Іванович Трофанчук.

    Переможці отримали почесні дипломи за І, ІІ, ІІІ призові місця та флеш-карти з емблемою Дня Сіверського Дінця – від Харківської обласної державної адміністрації. Призери були відзначені дипломами та пам’ятними подарунками, інші діти отримали сертифікати учасника, а найактивніший навчальний заклад нагороджено подякою. Окрім того, всім переможцям та призерам було вручено пам’ятні дипломи про участь у виставці творчих робіт від Інформаційно-виставкового центру «Бузок».

    Пам’ятні подарунки для призерів конкурсу по Харківській області надали Координатор проектів ОБСЄ в Україні та Авторська художньо-керамічна майстерня «Український гончарний посуд» (м.Слов’янськ).

   

* * *

    З 11 по 13 грудня 2018 року фахівці Сіверсько-Донецького БУВР – головний інженер Мельников В.М., начальник відділу механізації, енергозбереження і зв’язку Шаповал В.М. та провідний інженер з охорони праці Білозор Л.М. пройшли навчання та перевірку знань з питань промислової безпеки та охорони праці посадових осіб і спеціалістів водогосподарських організацій Держводагентства за темою: «Організація роботи з охорони праці та пожежної і дорожньої безпеки згідно з чинним законодавством», що відбулось у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства (м. Київ).

    Протягом навчального процесу було розглянуто низку важливих питань, зокрема: удосконалення Законодавства України з охорони і гігієни праці згідно з вимогами МОП та ЄС, управління роботами з профілактики та ліквідації наслідків аварій, гігієна праці, надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку, організація і проведення атестації робочих місць за умовами праці, вимоги нормативно-правових актів щодо безпеки та захисту здоров’я працівників, безпечної експлуатації обладнання та механізмів тощо.

   

* * *

    7 грудня 2018 року керівництво та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь у презентації та обговоренні результатів проекту «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконаленні механізмів моніторингу довкілля», що відбулась у м. Краматорську.

    Проект впроваджується упродовж 2018 року Координатором проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України та спрямований на зміцнення національного потенціалу для моніторингу водних ресурсів і забезпечення доступу до інформації про довкілля на сході України. Одним із завдань проекту є допомога в розробленні програми моніторингу поверхневих та підземних вод басейну Сіверського Дінця відповідно до нових вимог національного законодавства та з урахуванням особливостей регіону.

    Учасниками заходу стали національні спеціалісти проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, керівники програм з питань води, санітарії та гігієни Представництва в Україні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Харківського, Донецького та Луганського центрів з гідрометеорології, голова та члени басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, представники наукових закладів м. Києва та інші експерти проекту.

    В ході заходу були представлені основні напрацювання в рамках Проекту та запропоновано для обговорення проект програми моніторингу поверхневих та підземних вод басейну Сіверського Дінця (в рамках розробки Плану управління річковим басейном Дону), визначення масивів поверхневих та підземних вод, аналіз антропогенних навантажень та їх впливів на стан масивів поверхневих та підземних вод басейну Сіверського Дінця, дослідження хімічного стану поверхневих та підземних вод, специфіка моніторингу гідробіологічних показників басейну Сіверського Дінця, існуючий потенціал здійснення моніторингу відповідно до вимог національного законодавства місцевими суб’єктами моніторингу тощо.

    Для учасників заходу було організовано огляд виставки кращих малюнків учасників 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» 2018 та розповсюджено новий проспект про діяльність Сіверсько-Донецького БУВР «Сіверський Донець: басейну здоров’я – людям життя!».

   

* * *

    З 4 по 6 грудня 2018 року фахівці Сіверсько-Донецького БУВР – начальник басейнової лабораторії моніторингу вод О.В.Лоткова та провідний хімік гідрохімічного сектору А.С.Баранова – пройшли навчання з курсу підвищення кваліфікації для працівників та спеціалістів вимірювальних лабораторій водного господарства в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства (м.Київ).

    В ході навчання були розглянуті питання стосовно міжнародного технічного регулювання, ролі та значення системи технічного регулювання в умовах глобалізації економічних процесів, вимог до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, аналізу методичних рекомендацій європейської асоціації аналітичних лабораторій Eurachem, управління ризиками в системі менеджменту випробувальних лабораторій, агрохімічної оцінки грунтів в умовах розвитку точного землеробства тощо.

   

* * *

    6 грудня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась розширена виробнича нарада у форматі відеоконференції за участі керівників міжрайонних управлінь водного господарства та фахівців басейнового управління.

    В ході наради були розглянуті результати проведеного технічного обстеження об’єктів (насосних станцій, трубопроводів, гідротехнічних споруд) державних зрошувальних систем та визначені основні заходи з капітального і поточного ремонтів, які необхідно виконати у підготовчий період 2018-2019 рр. для забезпечення їх безаварійної роботи у поливний період наступного року.

    Також були розглянуті питання взаємодії міжрайонних управлінь з сільгоспвиробниками в умовах збільшення поливних площ від державних зрошувальних систем у 2019 році.

   

* * *

    За програмою підготовки до осінньо-зимового періоду працівниками Маріупольського МУВГ проведено монтаж донного скидного трубопроводу Д400 мм та утеплення колодязю на Стародубівській ГНС в рамках продовження ремонту та заміни меліоративної мережі.

    А також здійснено огляд технічного стану магістрального трубопроводу з ГНС на ПНС Д500 мм та Д600 мм з допомогою екскаватору БОРЕКС. Результати огляду виявили задовільний стан трубопроводів.

   

* * *

    4-5 грудня 2018 року в Україні проходять командно-штабні тренування з органами управління цивільного захисту єдиної державної системи цивільного захисту щодо переведення її з режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період. Головна мета тренувань — вдосконалити злагодженість та оперативність роботи органів управління цивільного захисту з питань організації виконання відповідних заходів.

    В рамках командно-штабних тренувань 05.12.2018 начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь у спільній міжвідомчій нараді в ГУ ДСНС України в Донецькій області (м. Краматорськ), де обговорювалися питання щодо впровадження заходів цивільного захисту громадян, був розглянутий стан найпростіших укриттів, функціонування систем оповіщення населення, забезпечення населення засобами індивідуального захисту органів дихання, поповнення матеріальних резервів всіх рівнів, а також належне функціонування об'єктів життєзабезпечення населення тощо.

    3 грудня 2018 року на виконання доручення Держводагентства від 30.11.2018 № 7391/3/6/11-18 було проведено позапланові інструктажі працівників Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та Маріупольського і Слов’янського міжрайонних управлінь водного господарства щодо встановлення окремих передумов до виникнення надзвичайних ситуацій.

    А також виконано позапланові тренувальні заходи з евакуації працівників Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та міжрайонних управлінь водного господарства, на випадок надзвичайної ситуації із замірами радіаційного фону приладами дозиметричного контролю.

   

* * *

    29 листопада 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук та заступник начальника управління В.Є.Антоненко узяли участь у першому засіданні Ради регіонального розвитку Донецької області, що відбулось у Краматорську в новому складі та в розширеному форматі.

    Участь у засіданні взяли народні депутати України, міські голови, голови ОТГ, райдержадміністрацій та районних рад, керівники підрозділів обласної військово-цивільної адміністрації та центральних органів виконавчої влади, представники міжнародних організацій, наукових кіл, громадськості та бізнесу.

    Голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць у вітальному зверненні до присутніх зазначив, що це засідання – крок до конструктивного діалогу щодо соціально-економічних питань кожної території нашої області, майданчик для підведення підсумків та визначення пріоритетів на майбутнє. А також розповів про пілотні проекти та пріоритетні реформи, які реалізуються на Донеччині, незважаючи на складні обставини. «Нам вдалося подолати істотне падіння та стабілізувати ключові показники, які характеризують соціально-економічний розвиток регіону. Тільки за умови збереження системного підходу та формування чіткого плану дій на майбутнє ми зможемо забезпечити стабільність та поступовий рух вперед», – підкреслив Олександр Куць.

    Очільник області також визначив чіткі завдання для керівників міст, районів та ОТГ на найближчі 3 місяці – це розробка планів перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, які включать найважливіші проекти з розбудови місцевої інфраструктури: в першу чергу, створення або розвиток соціальних об’єктів та відкриття нових підприємств з додатковими робочими місцями. «Головне, про що маємо пам’ятати – це консолідація зусиль та системний підхід. Ми маємо розуміти, що розвиток територій – це спільне завдання для кожного з нас», – наголосив керівник Донецької ОДА. Докладніше про це – на офіційному сайті Донецької облдержадміністрації.

    Окремо Олександр Куць зазначив, що проведення таких заходів, як Рада регіонального розвитку, позитивно впливають на розуміння задач, які стоять перед органами державної влади та дозволяють оперативно вирішувати проблемні питання, краще розуміти об’єктивну ситуацію у регіоні (докладніше).

    В рамках засідання Ради регіонального розвитку перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Євген Вілінський розповів про основні виклики, які стоять перед Донеччиною та пріоритетні напрямки розвитку (докладніше).

   

* * *

    28 листопада 2018 року в Луганській обласній державній адміністрації в рамках проведення «круглого столу» на тему: «Сіверський Донець: басейну здоров’я – людям життя!» відбулось урочисте нагородження переможців та призерів 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» по Луганській області з виставкою творчих робіт учасників конкурсу.

    Конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» проводиться з 2007 року за сприяння Державного агентства водних ресурсів України в рамках низки заходів, присвячених Дню Сіверського Дінця, організаторами яких є Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження».

    Основна мета конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» – сформувати у молодого покоління українців активну громадянську позицію з питань охорони природи, усвідомлення важливості річки Сіверський Донець як основної водної артерії сходу України та бажання зберегти водні ресурси рідного краю.

    Цього року участь у конкурсі узяли 97 навчальних закладів Харківської (10), Донецької (65) та Луганської (22) областей, через які протікає Сіверський Донець.

    У 2018 році на конкурс надійшло понад 700 творчих робіт, з них – 160 від Луганської області. Це фотографії, малюнки, поетичні й прозові твори, поробки з природних та ужиткових матеріалів, відеоролики, дослідницькі роботи та агітаційні розробки.

    Проведення конкурсу та інших заходів у рамках Дня Сіверського Дінця уже третій рік поспіль підтримує Луганська обласна державна адміністрація за сприяння Управління екології та природних ресурсів.

    Всі надані конкурсантами роботи були розглянуті комісією з оцінювання, до якої увійшли фахівці за відповідними напрямками та представники державної влади і органів місцевого самоврядування. По Луганській області було визначено 36 переможців та 53 призери (переліки можна завантажити з сайту Сіверсько-Донецького БУВР).

    Почесну місію нагородження переможців та призерів 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» узяли на себе в.о.голови Луганської обласної державної адміністрації Сергій Олександрович Філь, начальник Управління екології та природних ресурсів Олег Вікторович Тіхонов, директор департаменту освіти і науки Юрій Вікторович Стецюк, начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Іванович Трофанчук та голова громадської організації «Сіверський Донець – відродження» Віктор Єгорович Антоненко.

    Переможці отримали почесні дипломи за І, ІІ, ІІІ призові місця та флеш-карти з емблемою Дня Сіверського Дінця – від Луганської обласної державної адміністрації. Призери були відзначені дипломами та пам’ятними подарунками, інші діти отримали сертифікати учасника, а найактивніші навчальні заклади були нагороджені подяками.

    Пам’ятні подарунки для призерів конкурсу по Луганській області надали Координатор проектів ОБСЄ в Україні та Авторська художньо-керамічна майстерня «Український гончарний посуд» (м.Слов’янськ).

   

* * *

    28 листопада 2018 року в Луганській обласній державній адміністрації відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Сіверський Донець: басейну здоров’я – людям життя!», організоване Сіверсько-Донецьким БУВР спільно з Управлінням екології та природних ресурсів Луганської ОДА.

    В.о. голови Луганської облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь привітав присутніх і зауважив, що річка Сіверський Донець – водна артерія сходу України і четверта за величиною річка держави: «Як ми знаємо, протягом ХХ століття у нашому регіоні дуже активно розвивались вугільна, хімічна та металургійна промисловості. Це негативно вплинуло на навколишнє середовище, у тому числі й по річці. Сьогодні на Луганщині проводяться багато заходів, спрямованих на відродження та збереження екосистеми, у тому числі головного водного джерела регіону. І цей «круглий стіл» – тому підтвердження». І побажав учасникам засідання плідної праці та змістовної дискусії щодо екологічного стану річки.

    У свою чергу, начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук подякував Луганській облдержадміністрації за підтримку екологічних заходів та подарував Сергію Філю книгу «Національний природний парк «Святі гори» – унікальна природна спадщина».

    Під час засідання «круглого столу» було розглянуто низку питань. Зокрема, Сергій Трофанчук розповів про основні засади та кроки розробки Плану управління річковим басейном Сіверського Дінця та нижнього Дону. Міським та районним радам Луганської області було запропоновано надавати пропозації до плану роботи басейнової ради та плану управління річковим басейном Сіверського Дінця та нижнього Дону.

    Начальник Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації Олег Тихонов доповів про заходи щодо відновлення водних об’єктів та вдосконалення моніторингу поверхневих вод в Луганській області.

    Заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Наталія Білоцерківська поінформувала присутніх про участь фахівців басейнового управління в проекті Координатора ОБСЄ в Україні «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконаленні механізмів моніторингу довкілля», який було виконано в межах басейну Сіверського Дінця.

    Начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР Олена Лоткова озвучила інформацію про стан якості поверхневих вод на території Луганської області; проект плану державного моніторингу на 2019 рік; заходи щодо оснащення лабораторним обладнанням басейнової лабораторії моніторингу вод для створення єдиного лабораторного центру по виконанню досліджень на території Харківської, Донецької та Луганської областей.

    Про взаємодію з громадськістю як форму роботи в рамках управління водними ресурсами розповіла присутнім провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Сіверсько-Донецького БУВР Юлія Киркач.

    Віктор Антоненко, заступник начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів поінформував про позитивний досвід проведення Сіверсько-Донецьким БУВР спільно з ГО «Сіверський Донець – відродження» масових екологічних громадських акцій, ЕКО-толок, творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» тощо із залученням широкого кола громадськості, зокрема, молоді з навчальних закладів Донецької області, та необхідності в подальшому проведення подібних заходів по всій території басейну р. Сіверський Донець, які спрямовані на еколого-патріотичне виховання юного покоління.

    Було вирішено підтримати ініціативи басейнового управління та запропонувати міським та районним радам долучатися в рамках діяльності басейнової ради до просвітницької та природоохоронної діяльності управління з метою пропаганди серед дітей та молоді Придінців’я збереження, відновлення і раціонального використання водних ресурсів басейну Сіверського Дінця.

    У засіданні «круглого столу» узяли участь члени басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, керівництво та спеціалісти Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації, фахівці Сіверсько-Донецького БУВР та запрошені представники міських рад та районних адміністрацій, регіонального офісу водних ресурсів, Управління рибного господарства, Головного управління Держпродспоживслужби, Головного управління ДСНС України, підприємств-водокористувачів, громадських організацій Луганської області тощо.

   

* * *

    19 листопада 2018 року в Центрі культури та довкілля м. Слов’янська (м. Слов’янськ, вул. Вокзальна, 77) відбулось урочисте нагородження переможців та призерів 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» по Донецькій області з виставкою творчих робіт учасників конкурсу.

    Конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» проводиться з 2007 року за сприяння Державного агентства водних ресурсів України в рамках низки заходів, присвячених Дню Сіверського Дінця, організаторами яких є Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження».

    Проведення конкурсу та інших заходів у рамках Дня Сіверського Дінця четвертий рік поспіль підтримує Донецька обласна державна адміністрація за сприяння Департаменту екології та природних ресурсів.

    Основна мета конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» – сформувати у молодого покоління українців активну громадянську позицію з питань охорони природи, усвідомлення важливості річки Сіверський Донець як основної водної артерії сходу України та бажання зберегти водні ресурси рідного краю.

    Цього року участь у конкурсі узяли 97 навчальних закладів Харківської (10), Донецької (65) та Луганської (22) областей, через які протікає Сіверський Донець.

    На конкурс надійшло понад 700 творчих робіт, з них – 397 від Донецької області. Це фотографії, малюнки, поетичні й прозові твори, поробки з природних та ужиткових матеріалів, відеоролики, дослідницькі роботи та агітаційні розробки.

    Всі надані конкурсантами роботи були розглянуті комісією з оцінювання, до якої увійшли фахівці за відповідними напрямками та представники державної влади і органів місцевого самоврядування. По Донецькій області було визначено 36 переможців та 90 призерів (переліки можна завантажити з сайту Сіверсько-Донецького БУВР).

    Почесну місію нагородження переможців та призерів 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» узяли на себе голова басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Олександр Володимирович Лихач, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької ОДА Володимир Петрович Мицик, начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Іванович Трофанчук та голова громадської організації «Сіверський Донець – відродження» Віктор Єгорович Антоненко, а також представники Слов’янської міської ради – відділу культури та відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту, Регіональних ландшафтних парків «Клебан-Бик» та «Краматорський» і члени журі конкурсу.

    Переможці отримали почесні дипломи за І, ІІ, ІІІ призові місця та флеш-карти з емблемою Дня Сіверського Дінця – від Донецької обласної державної адміністрації. Призери були відзначені дипломами та пам’ятними подарунками від спонсорів, інші діти отримали сертифікати учасника, а найактивніші навчальні заклади були нагороджені подяками.

    Спонсорами конкурсу по Донецькій області виступили Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Регіональні ландшафтні парки «Клебан-Бик» та «Краматорський», Авторська художньо-керамічна майстерня «Український гончарний посуд», Виробниче об’єднання «Конті», Слов’янські контидерські фабрики «Валенсія» та «Источник радости», Кінно-спортивний клуб «Аллюр», Сімейний консультаційний центр «Юла» та Центр культури і довкілля м.Слов’янська.

    Музичним подарунком для гостей свята стали виступи місцевих творчих колективів. За підсумками конкурсу готується до друку альманах творчих робіт переможців 2018, який буде розповсюджено серед закладів освіти і культури регіону.

   

* * *

    15 листопада 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у межах суббасейну річки Сіверський Донець та частини басейнів річки Дніпро і річок Приазов’я (крім тимчасово неконтрольованої території) на осінньо-зимовий період 2018-2019 років, для задоволення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах в межах встановлених лімітів та створення вільних об’ємів для безаварійного пропуску можливих осінніх дощових паводків і весняної повені.

    Участь у засіданні взяли члени Міжвідомчої комісії з трьох областей: представники Донецької та Луганської облдержадміністрації, Харківської міської ради, Харківського регіонального центру з гідрометеорології, регіональних офісів водних ресурсів у Харківській і Луганській областях, Управління державного агентства рибного господарства у Донецькій області, Державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія», а також підприємства-водокористувачі: КП «Харківводоканал», КВ «Дніпро», КВ «Донець», управління каналу «Дніпро-Донбас», КП «Компанія «Вода Донбасу», ПАТ «Донбасенерго» Слов’янська ТЕС, СО «Курахівська ТЕС» ТОВ «Східенерго», СО «Вуглегірська ТЕС» ПАТ «Центренерго», ПАТ ДТЕК «Донецькобленерго» ВП «Миронівська ТЕС», ТОВ «Краматорськтеплоенерго» та фахівці Сіверсько-Донецького БУВР.

    В рамках засідання були підбиті підсумки роботи водогосподарського комплексу в період літньо-осінньої межені 2018 року. Голова Міжвідомчої комісії, начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук доповів про виконання рішень засідання Міжвідомчої комісії від 13 червня 2018 року та результати щодо забезпечення потреб водогосподарського комплексу Харківської, Донецької і Луганської областей (крім тимчасово неконтрольованої території) в період літньої межені 2018 року.

    Члени Міжвідомчої комісії та запрошені представники підприємств енергетики заслухали начальника відділу техногенно-екологічної безпеки В.Г.Баюша про водогосподарську обстановку водних об’єктів суббасейну р.Сіверський Донець та частини басейнів річки Дніпро і річок Приазов’я (крім тимчасово неконтрольованої території) та про заходи з управління водними ресурсами на осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

    Про якісний стан поверхневих водних об’єктів у межах суббасейну річки Сіверський Донець та частини басейнів річки Дніпро і річок Приазов’я (крім тимчасово неконтрольованої території) за результатами державного моніторингу учасників засідання поінформувала начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР О.В.Лоткова.

    В рамках засідання міжвідомчої комісії про хід проведення водообміну у Краснопавлівському водосховищі згідно з Регламентом, затвердженим Держводагентством України, та про очікувані результати доповіла начальник відділу використання водних ресурсів Управління каналу Дніпро-Донбас Ю.М.Цукарева.

    Від начальника відділу гідрометзабезпечення Харківського регіонального центру з гідрометеорології В.М.Фаворової учасники засідання дізнались про прогнозні характеристики гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки на осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

    За результатами роботи Міжвідомчої комісії було складено протокол засідання та встановлені режими роботи основних водосховищ комплексного призначення на осінньо-зимовий період 2018-2019 років, з урахуванням інформації та пропозицій, що надійшли від учасників засідання.

   

* * *

    15 листопада 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулося засідання колегії басейнового управління за участі керівників регіональних офісів водних ресурсів Харківської і Луганської областей та структурних підрозділів басейнового управління в Донецькій області.

    Про підсумки виробничої діяльності Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та підвідомчих організацій: Маріупольського і Слов’янського міжрайонних управлінь водних ресурсів за 9 місяців поточного року та про забезпечення виконання завдань в IV кварталі та в цілому за 2018 рік звітував начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук, а також керівники Маріупольського та Слов’янського міжрайонних управлінь водного господарства О.В.Капленко і О.С.Бондарєв.

    В рамках засідання начальник відділу ТЕБ В.Г.Баюш доповів про взаємодію Сіверсько-Донецького БУВР з Регіональними офісами водних ресурсів у Харківській та Луганській областях з питань управління водними ресурсами.

    В ході колегії її учасники також заслухали інформацію про стан охорони праці та дорожньої безпеки за 9 місяців поточного року та про заходи з попередження виникнення випадків виробничого травматизму в IV кварталі 2018 р. від провідних інженерів з охорони праці Сіверсько-Донецького БУВР, Слов’янського та Маріупольського МУВГ.

    За результатами засідання було прийняте відповідне протокольне рішення.

   

* * *

    15 листопада 2018 року на фасаді адміністративної будівлі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів була розміщена оновлена вивіска з назвою організації у відповідності до єдиного корпоративного стилю водогосподарських організацій Держводагентства України.

    Наразі ведеться робота щодо приведення до відповідності оформлення фасадів водогосподарських організацій в структурних підрозділах Сіверсько-Донецького БУВР: Слов’янському та Маріупольському МУВГ.

   

* * *

    6 листопада 2018 року в рамках проведення XVІ Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE-2018» відбулась конференція «Вода і довкілля».

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у конференції взяли начальник басейнового управління Трофанчук С.І., голова басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону Лихач О.В. та фахівці басейнового управління.

    На конференції були присутні працівники водної сфери з усіх регіонів України, представники Державного агентства водних ресурсів України, Міністерства екології та природних ресурсів України, фахівці водогосподарської галузі з Польщі, Угорщини та Франції.

    Конференція була організована у вигляді трьох панельних дискусій та слугувала платформою для комунікації всіх професіоналів водної сфери – як українських, так і іноземних представників.

    Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. виступив з доповіддю «Про стан та використання водних ресурсів України в зоні проведення Операції об'єднаних сил».

    Докладніше про подію можна дізнатись на офіційному сайті Держводагентства.

   

* * *

    30 жовтня 2018 року в м. Мелітополь у залі Таврійського державного агротехнологічного університету відбулись установчі збори щодо утворення басейнової ради річок Приазов’я.

    До її складу увійшли представники водокористувачів, наукових організацій, органів влади, громадських організацій, а також представники басейнових управлінь водних ресурсів із Запорізької, Донецької та Херсонської областей, в т.ч. представники Сіверсько-Донецького БУВР, та інші заінтересовані сторони (загалом 32 особи).

    Басейнова рада створена для розробки та узгодження спільних заходів із покращення екологічного стану водних ресурсів із урахуванням позицій всіх заінтересованих сторін. Її основним завданням стане підготовка плану управління річковим басейном річок Приазов’я.

    Головою басейнової ради річок Приазов’я обрано Сергія Мовчана – доцента кафедри сільськогосподарських машин Таврійського державного агротехнологічного університету. Заступником голови – Володимира Шляховчука, начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я. Виконавчим секретарем – Інну Рибалко, в.о. заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я.

    Також новообраними членами ради схвалено проект Положення про басейнову раду. Цей документ регламентуватиме роботу басейнової ради найближчі 5 років.

   

* * *

    29-30 жовтня 2018 року колектив Сіверсько-Донецького БУВР виступив партнером проведення дводенної ЕКО-толоки в рамках проекту «Нове життя для «Староріччя», ініційованого Молодіжним об’єднанням ЕКО-hub громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

    Проект молодіжної громадської активності був реалізований під егідою проекту «Молода Енергія Громад», що здійснюється ГО «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» в рамках програми ЮНІСЕФ «Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків та молоді у східній Україні», яка впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

    Завдяки грантовій підтримці було придбано необхідні матеріали для ремонту дерев’яних лав, відновлення дитячої гойдалки, оновлення фарб спортмайданчика в зоні відпочинку «Староріччя», а також господарчий інвентар, обладнання і меблі для проведення ЕКО-толоки та дитячого ЕКО-квесту.

    Протягом двох днів на березі річки Казенний Торець в межах міста Слов’янська (в районі зупинки «Набережна») кипіла активна робота.

    Представники Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження», молодь із навчальних закладів – Слов’янського енергобудівного технікуму, Слов’янського професійного машинобудівного ліцею та Слов’янського хіміко-механічного технікуму, а також небайдужі мешканці найближчого мікрорайону завзято рятували береги Казенного Торця від людської недбалості, збираючи розкидане скрізь побутове сміття, розфарбовували дитячий спортивний майданчик у яскраві соковиті кольори, садили принесені з дому декоративні квіти, саджанці дерев та кущів, ремонтували дерев’яні лави для відпочинку та відновлювали дитячу гойдалку.

    Після активностей на свіжому повітрі під майже літнім сонечком (погода подарувала третє «бабине літо») для всіх учасників ЕКО-толоки було влаштовано ЕКО-пікнік з горячим чаєм і солодощами.

    Навчально-виховний аспект заходу реалізовувався у двох напрямках:

    - 29 жовтня для молоді віком від 15 до 23 років представниками ГО «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» проведено тренінг на тему соціальної активності та включення в життя громади;

    - 30 жовтня для дітей молодного шкільного віку (3-4 класи Слов’янської загальноосвітньої школи №8) проведено ЕКО-квест «Захисники природи» з іграми та флешмобом, відео-уроком та майтер-класами на тему дбайливого ставлення до природи і, зокрема, водних ресурсів, шкідливості побутових відходів для навколишнього природного середовища, роздільного збору сміття (пластик, папір, скло, батарейки), вміння перетворити непотріб на корисні й красиві речі (наприклад, пластикові пляшки – на годівничку для птахів), а також здорового способу життя без фосфатів і консервантів, штучних барвників та фастфуду.

    В організації станцій ЕКО-квесту допомогли керівники гуртків творчої майстерності КЗ «Станція юних техніків м.Слов’янська», студенти-екологи Слов’янського хіміко-механічного технікуму (викладач: Камнєва В.Б.), хіміки басейнової лабораторії моніторингу вод та фахівці Сіверсько-Донецького БУВР.

    Загалом активну участь у дводенній ЕКО-толоці взяло близько 170 осіб.

    Таким чином проект «Нове життя для «Староріччя», ініційований молодіжним об’єднанням ECO-hub громадської організації «Сіверський Донець – відродження», сприяв:

    Придбані в рамках проекту обладнання та матеріали у подальшому використовуватимуться для проведення масових екологічних громадських заходів за участю дітей та молоді.

    Захід було висвітлено у соціальних мережах та у засобах масової інформації: у Фейсбук, газеті «Діловий Слов’янськ», на телеканалі «С-плюс», на сайті Слов’янського хіміко-механічного технікуму, на сайті Слов’янської загальноосвітньої школи № 8, на сайті КЗ «Станція юних техніків м.Слов’янська».

на сайті газети "Урядовий курєр".

   

* * *

    25 жовтня 2018 року керівництвом Маріупольського МУВГ проведено нараду зі спеціалістами управління стосовно збільшення площ зрошуваних земель та переведення богарних земель у зрошувальні.

    Попередньо були проведені зустрічі з представниками сільськогосподарських фермерських господарств, зокрема СФГ «Шлях Ілліча» та ПП «Хлібороб», на яких обговорювались ці питання.

    Збільшення площ зрошення призведе до збільшення об’ємів подачі води Першотравневої зрошувальної мережі й дозволить отримати збільшення врожаїв сільськогосподарських культур в регіоні.

   

* * *

    25 жовтня 2018 року в м.Києві відбулось засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України, на якому було розглянуто низку питань, актуальних для водогосподарської галузі з точки зору громадськості. Зокрема, представник Регіонального агентства стійкого розвитку Ольга Пилипович поінформувала членів громадської ради про несанкціоновану вирубку лісів у прибережних захисних смугах і водоохоронних зонах і на прикладі Карпатських річок акцентувала увагу на проблемі вирубки лісів Закарпаття та її негативних наслідках.

    За результатами бурхливого обговорення проблеми було вирішено звернутися до Держлісагентства та Держекоінспекції з конкретними пропозиціями стосовно розв’язання проблеми вирубки лісів у гірських басейнах річок, обмеження суцільних вирубок лісу, що відповідає загальноєвропейській практиці.

    Крім того, в ході засідання членами громадської ради було обговорено низку питань стосовно впровадження управління водними ресурсами за басейновим принципом та процесу формування басейнових рад.

    Від громадськості басейну Сіверського Дінця участь у засіданні узяв заступник голови басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону С.І.Трофанчук, начальник Сіверського Донецького БУВР.

    Докладніше – на офіційному сайті Держводагентства.

   

* * *

    24 жовтня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь у засіданні колегії Держводагентства в м. Києві, на якому були розглянуті перші результати реформування водогосподарської галузі.

    Процес реорганізації структури сфери управління водними ресурсами майже завершено. Наступним кроком реформи водної сфери є формування басейнових рад в основних басейнах. Ці консультативно-дорадчі органи працюватимуть над головними документами найближчого майбутнього – планами управління річковими басейнами. Активна стадія їх формування наразі триває, з них дві вже сформовано, і найпершою – басейнову раду Сіверського Дінця та нижнього Дону. До кінця жовтня мають бути утворені басейнові ради Тиси, річок Причорномор’я, Прип’яті, нижнього Дунаю, Пруту та Сірету, річок Приазов’я, середнього Дніпра.

    Докладніше – на офіційному сайті Держводагентства.

   

* * *

    24 жовтня 2018 року спеціалістами та робітниками Маріупольського МУВГ розпочато підготовчі роботи до поточного ремонту трубопроводу та засувок на Стародубівському водосховищі Мангушського району.

    Проведення ремонту дасть змогу в подальшому здійснювати регулювання скиду води в період пропуску паводків та весняної повені.

   

* * *

    22 жовтня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління.

    В ході засідання були розглянуті такі питання порядку денного:

 1. Про взаємодію та обмін інформацією між Регіональними офісами водних ресурсів у Харківській і Луганській областях та Управлінням каналу «Дніпро-Донбас» щодо виконання завдань, передбачених Положеннями.
 2. Розгляд проекту положення про Міжвідомчу комісію по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем та її посадовий склад.
 3. Розгляд висновків щодо можливості видачі дозволів на спеціальне водокористування та погодження ІТНВПВ і надання їх до сектору в Донецькій, Луганській та Харківській областях.

   

* * *

    22 жовтня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., начальник технічного відділу Панкова А.П. та начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Баюш В.Г. взяли участь у засіданні обласної комісії з організації проведення обстеження технічного стану гідротехнічних споруд в Донецькій області, визначення балансової належності та їх залишкової вартості, що відбулось в департаменті екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    В ході засідання відбулось обговорення узагальнених результатів роботи, проведеної з визначення балансоутримувачів гідроспоруд, та були надані пропозиції щодо подальшої експлуатації гідроспоруд та їх залишкової вартості.

   

* * *

    20 жовтня 2018 року представники Сіверсько-Донецького БУВР, що є членами оргкомітету творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» взяли участь у засіданні журі 10-го ювілейного конкурсу «Барви Дністра», що відбулось у приміщенні БУВР Західного Бугу та Сяну в м. Львів.

    Вже третій рік поспіль фахівці басейнового управління долучаються до роботи конкурсної комісії Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» з метою взаємообміну корисним досвідом з організації подібних екологічних виховних заходів для дітей та юнацтва.

    Новообраному голові оргкомітету Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» – начальнику Дністровського БУВР Михайлюку Р.Й. було передано в дар малюнок одного із переможців конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» та інформаційні матеріали з просвітницько-виховної діяльності Сіверсько-Донецького БУВР.

   

* * *

    18 жовтня 2018 року в Нікольській райдержадміністрації (смт. Нікольське Донецької області) провідним інженером з використання водних ресурсів відділу водних ресурсів Маріупольського МУВГ Бах Л.В. було проведено робочу зустріч з орендарями водних об’єктів Нікольського району стосовно оплати за оренду орендованих водних об’єктів. Своєчасна оплата орендної плати дозволяє поповнювати бюджет та успішно використовувати ці кошти зокрема й на екологічні програми регіону.

    Також орендарям було надано консультації щодо звітності 2-ТП (водгосп), яка дозволяє отримати повну картину стосовно використання як поверхневих, так і підземних вод, для ефективного моніторингу водних ресурсів Донеччини.

   

* * *

    18 жовтня 2018 року керівництво та фахівці Сіверсько-Донецького БУВР взяли участь у робочій нараді щодо технічного стану гідротехнічних споруд Стародубівського водосховища та створення умов для проведення ремонту донного водоспуску, що проходила в Донецькій облдержадміністрації під головуванням заступника голови Донецької ОДА І.С.Стокоза.

    В ході засідання були розглянуті такі питання порядку денного:

 1. Про стан гідротехнічних споруд Стародубівського водосховища, необхідність проведення ремонтних робіт на донному водоспуску.
 2. Про заходи, що вживалися для відновлення гідрологічного режиму р. Каратиш та б. Водяна басейну річки Берда, на території Нікольського та Мангушського районів.
 3. Про необхідність прискорення погодження порядку дій органів місцевого самоврядування з визначення балансоутримувача безхазяйних гідротехнічних споруд.

    У робочій нараді також узяли участь представники департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій, департаменту екології та природних ресурсів, департаменту цивільного захисту та мобілізаційної роботи Донецької ОДА, Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області, Мангушської райдержадміністрації, ДП «Ілліч-Агро Донбас» та ін.

    В рамках засідання начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління С.І.Трофанчук виступив з інформацією щодо технічного стану гідротехнічних споруд Стародубівського водосховища.

    За результатами наради були прийняті відповідні протокольні рішення та надані рекомендації щодо їх виконання.

   

* * *

    16 жовтня 2018 року начальник відділу використання водних ресурсів Маріупольського МУВГ Муль Л.В. узяла участь у роботі обласної комісії з визначення переліку водних об’єктів, що можуть бути передані у користування на умовах оренди, та вирішення питань щодо використання водних об’єктів, наданих в оренду до 01.07.2013. Було проведено обстеження 3 водних об’єктів Мангушського та Нікольського районів для подальшого їх надання в оренду.

   

* * *

    16 жовтня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратній нараді в Донецькій облдержадміністрації під головуванням заступника голови Донецької ОДА І.С.Стокоза з інформацією про водогосподарську ситуацію в басейні річки Сіверський Донець в межах Донецької області та, зокрема, на Стародубівському водосховищі. З питань щодо технічного стану гідротехнічних споруд Стародубівського водосховища та створення умов для проведення ремонту донного водоскиду вирішено провести окрему нараду в Донецькій облдержадміністрації 18.10.2018 за участі всіх зацікавлених сторін.

   

* * *

    14 жовтня 2018 року члени колективу Маріупольського міжрайонного управління водного господарства в рамках відзначення 36-річчя від дня заснування організації та з нагоди Дня захисника України і свята Покрови Пресвятої Богородиці здійснили екскурсійний тур вихідного дня, організований профспілкою Маріупольського МУВГ.

    В рамках святкової програми було проведено екскурсію до Артемівського заводу шампанських вин у м. Бахмут та огляд архітектурного ансамблю XVII-XIX століть Святогірської Свято-Успенської Лаври. Під час поїздки працівники міжрайонного управління мали змогу відвідати музеї, Національний природний парк «Святі Гори» та місця відпочинку.

   

* * *

    12 жовтня 2018 року фахівці Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з начальником басейнового управління С.І.Трофанчуком взяли участь в Історично-пізнавальному квесті для дітей та молоді "Івано-Дар'ївський розріз", що відбувся у с. Верхньокам'янське Званівської ОТГ Бахмутського району Донецької області. Захід проводився за підтримки ГО "Чарівні руни" та партнерства Представництва Фонду Фрідріха Науманна через ГО "Молодь Сходу". Експериментатори «Наукового пікніку» - фестивалю популяризації науки, під час події мали представити наочну/інтерактивну програму, яка «простими словами пояснює складні речі»: безпечні експерименти, головоломки, роботи, дрони, діючі моделі тощо, та спрямована спонукати школярів та молодь з користю проводити свій вільний час і цікавитися унікальною історією рідного краю.

    В рамках заходу були організовані різноманітні майстерні з декоративно-ужиткових мистецтв та ремесел, археології й геології, до яких приєднались креативні локації наукових експериментаторів з м. Харкова та регіону. Учасники історично-пізнавального квесту мали можливість долучитися до уроків акторської майстерності, художнього пленеру, робототехніки, 3Д-реальності, майстер-класів з хенд-мейду, гончарства, плетіння дідухів, а також взяти участь в арт-терапії та шоу шалених хіміків. Свої професійні можливості представили дітворі та дорослим фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР, продемонструвавши цікаві експрес-методи дослідження питної води. Неабиякий інтерес викликала також поліграфічна та інформаційна продукція про діяльність басейнового управління.

    Висловлюючи вдячність за плідну співпрацю, начальник басейнового управління С.І.Трофанчук від імені Сіверського-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» вручив керівнику ГО «Чарівні Руни» Юлії Тимчак лист Подяки та пам’ятні сувеніри на згадку про цікавий і корисний захід.

   

* * *

    9 жовтня 2018 року в секторі моніторингу вод та ґрунтів м.Авдіївка було проведено екскурсію для учнів 3-Б класу Авдіївської ЗОШ № 7. Провідний хімік Ірина Рябініна розповіла про діяльність лабораторії та її участь у моніторингу ґрунтів. Учні відвідали аналітичну залу лабораторії, де побачили прилади для лабораторних досліджень якості ґрунтів та води, а хіміки І категорії Наталя Сирих та Юлія Хавікова провели для дітей цікаві хімічні досліди.

    Гідрогеолог І категорії гідрогеолого-меліоративного відділу Софія Пинчук підсумувала зустріч розповіддю про екологічний стан джерел зрошення Донеччини та важливість дбайливого ставлення до водних об’єктів рідного краю.

   

* * *

    4 жовтня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання робочої групи Міжвідомчої комісії з проведення водообміну у Краснопавлівському водосховищі у 2018 році (жовтень-листопад) для потреб водогосподарського комплексу в басейні р. Сіверський Донець.

    В ході засідання були розглянуті такі питання порядку денного:

 1. Про використання ресурсу в період з 2016 року та якість води Краснопавлівського водосховища, як складової водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець.
 2. Про розгляд та узгодження Регламенту водообміну у Краснопавлівському водосховищі у період жовтень-листопад 2018 року.

   

* * *

    2 жовтня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук провів виробничу нараду з колективом Маріупольського міжрайонного управління водних ресурсів за участі фахівців басейнового управління і особисто привітав колег з 36-ю річницею від дня заснування організації.

   

* * *

    27 вересня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук та заступник начальника управління В.Є.Антоненко узяли участь у ІІ Слов’янському економічному форумі ім. братів Шнуркових, основною метою якого стало визначення стану розвитку економіки міста та стратегічних напрямків розвитку на найближчі роки. Організаторами форуму традиційно виступили Асоціація підприємців «Ділове Сприяння» спільно з Донбаським державним педагогічним університетом під патронатом міського голови Слов'янська В.Ляха.

    В роботі конференції взяли участь підприємці, бізнесмени, викладачі та студенти наукових закладів, академій, університетів, представники місцевого самоврядування, експерти. До участі були запрошені також консультанти Донецького регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ).

    За підсумками панелі запропоновано створити умови для інформаційного обміну між Слов'янськом та ОТГ Слов'янського регіону для вирішення питань економічного характеру; забезпечити взаємодію і розвиток проектів з місцевим інвестором, який знає можливості та потреби громад; розвивати горизонтальні зв’язки між громадами або створювати об’єднання місцевих інвесторів ОТГ для вирішення проблемних питань та спільної реалізації місцевих проектів соціально-економічного розвитку.

    Докладніше про подію дізнайтесь на веб-ресурсі «Деловой Славянск».

   

* * *

    26 вересня 2018 року провідний інженер-гідротехнік Сіверсько-Донецького БУВР С.В.Гончаров з метою здійснення моніторингу стану водних об’єктів узяв участь у виїзному засіданні комісії Дружківської міської ради з обстеження технічного стану гідротехнічних споруд на річках Кривий та Казенний Торець на території м. Дружківка.

   

* * *

    26 вересня 2018 року фахівцями Сіверсько-Донецького БУВР було проведено тематичне заняття з п’ятирічними вихованцями ДНЗ № 20 (дитсадок «Теремок») на тему дбайливого ставлення до водних ресурсів та збереження в чистоті берегів річок, присвячене Дню Сіверського Дінця та Міжнародному дню чистих берегів.

    В ході заняття дітлахам було продемонстровано уривки з мультфільму «Річки України», відеоролик «Сміття в океані» та мультфільм «Пригоди краплі води», а також подаровано інформаційні матеріали про дільність Сіверсько-Донецького БУВр зі збережння водних ресурсів та календарики до Дня Сіверського Дінця 2018.

   

* * *

    З 24 по 26 вересня 2018 року в рамках проекту координатора проектів ОБСЄ в Україні «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України у вдосконаленні механізмів моніторингу навколишнього середовища», з метою аналізу вмісту забруднюючих речовин, перелік яких затверджено Наказом Мінприроди від 06.02.2017 №45 та встановлення переліку показників специфічних синтетичних забруднюючих речовин (пестициди, фармацевтичні препарати та інші речовини) для річкового басейну, фахівці Сіверсько-Донецького БУВР долучилися до здійснення відборів проб води, седиментів та біоти на водних об’єктах басейну Сіверського Дінця на території Харківської, Донецької та Луганської областей: рр.Уди, Оскіл, Казенний Торець, Бахмутка, Кривий Торець та Клебан-Бикське водосховище.

    Виконання вимірювань буде здійснюватися Інститутом навколишнього природного середовища (Кош, Словаччина).

   

* * *

    25 вересня 2018 року в Центральній бібліотеці м.Слов’янська відбувся літературно-мистецький вечір «Живий у пісні, живий у віках», присвячене 201-й річниці від дня народження українського поета-романтика Михайла Петренка.

    Участь у Петренківському святі та врученні 7-ї Загальнослобожанської літературно-мистецької премії ім. М.Петренка узяв заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР і почесний краєзнавець Донеччини В.Є.Антоненко.

   

* * *

    25 вересня 2018 року в Донецькій облдержадміністрації відбулась робоча зустріч голови Донецької ОДА О.І.Куця з начальником Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчуком з питань водогосподарської ситуації та екологічного оздоровлення річок басейну Сіверського Дінця в межах Донецької області.

   

* * *

    24 вересня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратній нараді в Донецькій облдержадміністрації під головуванням заступника голови Донецької ОДА І.С.Стокоза з інформацією про водогосподарську ситуацію в басейні річки Сіверський Донець в межах Донецької області.

   

* * *

    22 вересня 2018 року в м. Святогірськ на набережній Сіверського Дінця відбувся Другий відкритий ЕКО-fest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові».

    Захід було організовано Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» за сприяння Державного агентства водних ресурсів України та за підтримки Донецької обласної державної адміністрації, за участі Святогірської міської ради та Національного природного парку «Святі Гори».

    Гостям свята було представлено експозиції об’єктів природно-заповідного фонду – Національного природного парку «Святі Гори», Регіональних ландшафтних парків «Краматорський» та «Клебан-Бик», Клубу органічного землеробства, майстер-класи з гончарства і народних ремесел, виставку творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», експрес-методи дослідження води від басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР.

    Дитяче арт-містечко допомогли створити Донецький обласний еколого-натуралістичний центр, Центр дитячо-юнацької творчості та Станція юних техніків м. Слов’янська, аква-грим забезпечила шоу-студія «МОНА».

    В концертній програмі узяли участь творчі колективи Центру дитячо-юнацької творчості м. Слов’янська, Слов’янських міської та районної школи мистецтв, Райгородоцького будинку природи та дозвілля та Мистецької школи м. Миколаївка.

    Під час ЕКО-фестивалю було відзначено активістів екологічного руху за чистоту берегів річок басейну Сіверського Дінця, зокрема, ініціаторів громадського руху «Чисті річки» з м. Харків, а також надано можливість усім охочім віддати свій голос за творчі роботи конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» 2018.

    Проведення заходів з нагоди Дня Сіверського Дінця висвітлено у засобах масової інформації (посилання дивіться на нашому сайті в розділі «Робота зі ЗМІ»).

   

* * *

    21 вересня 2018 року в рамках відзначення Дня Сіверського Дінця – 2018 в м. Слов’янськ в залі Донбаського державного педагогічного університету відбулось відкрите засідання Громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України, в якому узяли участь представники громадськості з різних куточків України та водогосподарського комплексу басейну Сіверського Дінця.

    Учасники заходу приділяли значну увагу екологічним проблемам східного регіону України, який потерпає від бойових дій та де проводиться Операція Об'єднаних Сил.

    Під час заходу представник Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Олександр Неклеса поінформував про заходи, які вживає Донецька облдержадміністрація для екологічного оздоровлення річок басейну Сіверського Дінця, а саме реконструкцію очисних споруд, встановлення нових постів моніторингу на річках басейну та ін.

    Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук розповів про здійснення басейновим управлінням моніторингу якості поверхневих вод у басейні р. Сіверський Донець, зокрема, про діючу систему моніторингу та про зміни, на які слід чекати з 2019 року.

    В результаті представники громадської ради при Держводагентстві вирішили звернутися до органів місцевої влади з пропозиціями приділяти належну увагу питанням екологічного оздоровлення річок басейну.

    Про вирішення питання щорічного проведення заходів з водообміну у Краснопавлівському водосховищі та можливі джерела їх фінансування інформувала представник Управління каналу Дніпро-Донбас Юлія Цукарева та заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Наталія Білоцерківська.

    Голова громадської ради при Держводагентстві Лілія Гричулевич повідомила присутнім, що Держводагентством розроблено проект Указу Президента України «Про відзначення Днів річок», який дасть можливість відзначати дні річок на загальнодержавному рівні.

    На завершення заходу голова ГО «Сіверський Донець відродження» Віктор Антоненко розповів про залучення до охорони водних ресурсів широких верств населення.

    У свою чергу керівництвом Держводагентства відзначено Віктора Антоненка "водним оскаром" за особистий багаторічний внесок в екологічне оздоровлення річок сходу України. Члени громадської ради підтримали екологічні ініціативи громадської організації "Сіверський Донець – відродження" та побажали продовжувати плідну діяльність і ділитися досвідом з іншими регіонами України, бо вона того варта.

   

* * *

    21 вересня 2018 року в м. Слов’янськ в залі Донбаського державного педагогічного університету в рамках заходів з відзначення Дня Сіверського Дінця відбулися збори заінтересованих сторін щодо утворення басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону.

    Відповідно до Водного кодексу України та з метою впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом було сформовано басейнову раду Сіверського Дінця та нижнього Дону, головним завданням якої має стати спільна підготовка плану управління річковим басейном.

    До складу басейнової ради увійшли 36 представників від Харківської, Донецької та Луганської областей, а саме: місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, басейнового управління водних ресурсів, регіональних офісів водних ресурсів, підприємств-водокористувачів, установ, організацій, громадських об’єднань, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну (обласний рівень) або діяльність яких пов’язана з річковим басейном (басейновий рівень).

    З наданих кандидатур сформовано склад басейнової ради за галузевим принципом та принципом рівного територіального представництва.

    За результатами голосування:

    У зборах узяли участь представники Державного агентства водних ресурсів України на чолі із заступником голови Агентства Павлом Гвозденко, члени громадської ради при Держводагентстві, експерти проекту ОБСЄ в Україні «Визначення шкоди, завданої довкіллю на Сході України».

   

* * *

    21-22 вересня 2018 рокув Слов’янську та Святогірську Донецької області відбулись заходи з нагоди Дня Сіверського Дінця – 2018, організовані Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» за сприяння Державного агентства водних ресурсів України та за підтримки Донецької обласної державної адміністрації.

    Участь у заходах з нагоди Дня Сіверського Дінця узяли представники Державного агентства водних ресурсів України на чолі із заступником голови Агентства Павлом Гвозденко, голова Громадської ради при Держводагентстві України Лілія Гричулевич, представники водогосподарських організацій системи Держводагентства, Донецької, Луганської та Харківської обласних державних адміністрацій, місцевих органів самоврядування, обласних та регіональних контролюючих органів, провідних наукових установ та організацій, підприємств-водокористувачів басейну Сіверського Дінця, навчальних закладів, громадських організацій та засобів масової інформації.

    Основна мета заходів до Дня Сіверського Дінця – створення платформи для ефективного діалогу між владою і громадами територій, що складають басейн Сіверського Дінця, інформування населення про стан водних ресурсів басейну та державну політику в галузі водного господарства, формування громадської думки щодо необхідності вжиття спільних заходів з раціонального використання, охорони і відтворення водних ресурсів та залучення до процесу управління водними ресурсами представників всіх учасників водогосподарського комплексу басейну Сіверського Дінця.

    Проведення заходів з нагоди Дня Сіверського Дінця висвітлено у засобах масової інформації (посилання дивіться на нашому сайті в розділі «Робота зі ЗМІ»).

   

* * *

    17 вересня 2018 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР долучилися до проведення заходів у рамках Міжнародного дня чистих берегів під гаслом: «Я прибрав – твоя черга».

    Разом зі студентами Слов’янського хіміко-механічного технікуму та активістами громадських організацій «ЕКО-Слов’янськ» та «Сіверський Донець - відродження» представниками Сіверсько-Донецького БУВР було проведено екологічний десант: прибрано від сміття берег Казенного Торця у Слов’янську, включаючи зону відпочинку «Староріччя».

    Спільними зусиллями зібрано кілька десятків кілограмів сміття (скло, папір, поліетиленові пляшки, целофанові пакети тощо), яке здатне негативно впливати на довкілля, зокрема, на водні ресурси. Таким чином було внесено посильний вклад у проведення масштабної екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach day), що кожен рік у треті вихідні вересня проводиться по всьому світу з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів.

    Докладніше про результати Всеукраїнської екологічної акції дізнайтесь на сайті Держводагентства.

   

* * *

    17 вересня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратній нараді в Донецькій облдержадміністрації під головуванням заступника голови Донецької ОДА І.С.Стокоза з інформацією про водогосподарську ситуацію в басейні річки Сіверський Донець в межах Донецької області.

   

* * *

    15 вересня 2018 року завершено прийом творчих робіт на конкурс «Сіверський Донець – очима молоді», присвячений Дню Сіверського Дінця – 2018.

    Цього року учні та студенти з навчальних закладів Харківської, Донецької та Луганської областей мали можливість продемонструвати своє ставлення до головної річки сходу України за такими номінаціями: «Фотографії», «Малюнки», «Поетичні та прозові твори», «Дослідницькі роботи», «Агітаційні розробки», а також за новою номінацією «Відеоролик», натомість з переліку номінацій було виключено «Вироби з природного та ужиткового матеріалу» через ускладнення з переїзним характером виставок.

    Наразі триває реєстрація конкурсних робіт та обробка заявок. Підведення підсумків конкурсу планується у листопаді поточного року (слідкуйте за анонсами).

   

* * *

    14 вересня 2018 року фахівці Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з керівництвом басейнового управління узяли участь у ІІІ обласному екологічному Форумі «Екологія промислового регіону», що проводився департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації в Саду Бернацького у м. Краматорськ.

    Участь у заході взяли перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Євген Вілінський, директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус, Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, чиновники, голови міст та районів та представники екологічних організацій.

    Мета проведення Форуму: координація співробітництва органів місцевого самоврядування, науки, освіти, бізнесу для поліпшення стану навколишнього середовища, створення еколого-економічних умов для збалансованого (сталого) розвитку регіону, впровадження ефективних технологій та раціонального використання природних ресурсів, сприяння збереженню біологічного і ландшафтного різноманіття, поширення території природно-заповідного фонду, залучення інвестицій в екологічні проекти та зміцнення на регіональному рівні іміджу Донецької області, як екологічно безпечної території, орієнтованої на інновації та стійкий розвиток економіки, розширення, та науково-виробничої кооперації у сфері енерго- та ресурсозбереження, екологічне виховання, сприяння діяльності громадсько-екологічних рухів.

    Учасники Форуму мали можливість оглянути екологічні виставки техніки, новітніх технологій, екологічних послуг. У конференц-залі Авангард-Холлу відбулось пленарне засідання науково-практичної конференції, де було продемонстровано відеоролик «Довкілля Донбасу». Далі робота конференції продовжилась по окремих секціях за тематичними напрямками – «Атмосферне повітря та моніторинг», «Поводження з відходами», «Водні ресурси», «Природно-заповідний фонд, екологічне виховання та екотуризм». Кожне місто та район демонстрували свої досягнення в заходах щодо збереження водних, земельних, природних ресурсів та атмосферного повітря.

    Сіверсько-Донецьке БУВР представило свої напрацювання, досягнення та успіхи у відповідній локації та в ході засідання секції «Водні ресурси», модератором якої став начальник басейнового управління С.І.Трофанчук. Він також виступив перед присутніми з доповіддю: «Управління водними ресурсами в басейні р. Сіверський Донець в умовах змін у водному законодавстві України», яку було розміщено в збірці матеріалів науково-практичної конференції ІІІ екологічного Форуму «Екологія промислового регіону».

    Докладніше про захід дивіться на сайті Донецької облдержадміністрації.

   

* * *

    14 вересня 2018 року працівники гідрогеолого-меліоративного відділу Сіверсько-Донецького БУВР у м.Авдіївка долучились до Міжнародного дня чистих берегів під гаслом: «Я прибрав – твоя черга» та прибрали від сміття прибережну зону місцевого піщаного кар’єру.

    Ця мальовнича водойма стала чи не єдиним місцем у прифронтовой Авдіївці, де жителі можуть відпочити на природі. На жаль, береги водойми рясно всіяні залишками такого відпочинку: пластиковими та скляними пляшками, консервними банками, одноразовим посудом, обгортками та іншим непотрібом.

    В ході акції водогосподарниками було зібрано п’ять великих мішків сміття та проведено інформаційну роботу з місцевими мешканцями на тему дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, зокрема, до водних ресурсів рідного краю.

   

* * *

    З 11 по 13 вересня 2018 року фахівці Сіверсько-Донецького БУВР – начальник басейнової лабораторії моніторингу вод О.В.Лоткова та провідний хімік гідрохімічного сектору А.С.Баранова – пройшли навчання з курсу підвищення кваліфікації для працівників та спеціалістів вимірювальних лабораторій водного господарства в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства (м.Київ).

    В ході навчання були розглянуті питання сучасного приладового забезпечення аналітичного контролю якості води та грунтів та розвитку комерційних напрямків діяльності лабораторій; вимог до процесів вимірювання та вимірювального обладнання, до відбору проб поверхневих і зворотних вод, грунтів; впровадження директив Європейського Союзу у сфері якості води та управління водними ресурсами в Україні; розвитку лабораторної оцінки якості вод і грунтів в умовах реформування державної системи водних ресурсів тощо.

   

* * *

    10 вересня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратній нараді в Донецькій облдержадміністрації під головуванням заступника голови Донецької ОДА І.С.Стокоза з інформацією про водогосподарську ситуацію в басейні річки Сіверський Донець в межах Донецької області.

   

* * *

    30 серпня 2018 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР узяли участь в ЕКО-толоці «Чистий берег Дінця» з очищення від сміття лівого берегу р. Сіверський Донець на території Національного природного парку «Святі Гори» в межах м. Святогірська. Захід було організовано громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» у партнерстві з Сіверсько-Донецьким БУВР та НПП «Святі Гори» в рамках впровадження проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України». Проект реалізується на території чотирьох областей України Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської республіки.

    Це вже четверта подібна акція за останні три роки, покликана зберегти чистими береги головної водної артерії сходу України.

    Участь в ЕКО-толоці також узяли активісти громадської організації «Сіверський Донець – відродження», представники Національного природного парку «Святі Гори», Комунальної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби Рятувальної станції м. Святогірська, Комунального підприємства Святогірської міської ради «Сервіскомунбуд», Донецький обласний центр реабілітації наркозалежної молоді, представники громадської спілки «Екологічна асоціація «ЕКОСИСТЕМА», ГО «Спадщина», ГО «ЧаРи», а також мешканці Донеччини з числа тих, що приїхали на відпочинок до Святогір’я, і діти учасників ЕКО-толоки. Загальна кількість – понад 120 осіб, з них близько 30 дітей віком від 5 до 12 років.

    Захід було проведено з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів річки Сіверський Донець та очищення від сміття заповідних територій Національного природного парку «Святі Гори», а також з метою активізації громадського екологічно-патріотичного руху за чистоту берегів річок і водойм України.

    Під час заходу:

    - прибрано прибережну захисну смугу лівого берегу р. Сіверський Дінець в межах Національного природного парку «Святі Гори» протяжністю близько 3 км;

    - встановлено попереджувальні інформаційні стенди про необхідність залишати місце відпочинку чистим з фотографіями дітей учасників ЕКО-толоки і написом: «Просимо не смітити! Тут прибирали діти»;

    - проведено екологічний флеш-моб та ігрову програму для дітей і їх батьків на тему роздільного збору сміття. В якості заохочення дітям подаровано магніти – зменшену копію інформаційних стендів з їхніми фотографіями – на згадку про участь в ЕКО-толоці та стимулювання до практичних дій зі збереження довкілля;

    - передано у власність громаді м. Святогірська 15 сміттєвих баків на суму 57 тис.грн., придбаних завдяки грантовій підтримці заходу в рамках впровадження проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської республіки.

    Учасників ЕКО-толоки було забезпечено необхідним інвентарем для збору сміття, а по закінченні на кожного з них чекали подяка за участь та смачний куліш. З метою популяризації екологічних громадських ініціатив захід було висвітлено у засобах масової інформації та соціальних мережах.

   

* * *

    З 22 по 30 серпня 2018 року провідний інженер з охорони праці Сіверсько-Донецького БУВР Білозор Л.М. пройшла навчання та перевірку знань з охорони праці в Учбовому центрі «Охорона праці» на базі Комунального науково-виробничого підприємства АСУ «Слов’янськ» Слов’янської міської ради.

   

* * *

    27 серпня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратній нараді в Донецькій облдержадміністрації під головуванням заступника голови Донецької ОДА І.С.Стокоза з інформацією про водогосподарську ситуацію в басейні річки Сіверський Донець в межах Донецької області.

   

* * *

   

    24 серпня 2018 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з керівництвом узяли участь у святкових заходах на честь Дня Незалежності України.

   

   

* * *

    З 13 по 17 серпня 2018 року спеціалістами гідрогеолого-меліоративного відділу м. Авдіївка Сіверсько-Донецького БУВР проводиться моніторинг стану осушуваних земель на площі 4,34 тис. га в заплаві р. Вовча Великоновосілківського району на ступень засолення та осолонцювання.

    Також буде проведена ґрунтово-сольова зйомка з відбором проб ґрунту методом буріння свердловин на хімічний аналіз водних витяжок, поглинених основ, ємність поглинання і вміст гумусу осушуваних земель. За результатами проведення вишукувальних робіт буде відібрано 567 проб ґрунту та 6 проб води з осушувачів для подальшого інформування сільгоспвиробників з питань підвищення врожайності сільгоспкультур методом проведення хімічної меліорації земель.

    У роботах задіяні начальник гідрогеолого-меліоративного відділу Балдін Е.А., провідний гідрогеолог Письмак С.О., гідрогеолог І кат. Коваленко Л.Ф.

   

* * *

    16 серпня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, на якому були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про взаємодію відділів і служб басейнового управління, Маріупольського та Слов’янського МУВГ щодо виконання завдань, передбачених Положеннями.
 2. Про підготовку та проведення виїзного засідання громадської ради при Держводагентстві України.
 3. Про формування персонального складу та підготовці проведення установчих зборів басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону.
 4. Про формування мережі моніторингу якості поверхневих вод на 2019 рік в районах поверхневих водозаборів для задоволення питних та господарсько-побутових потреб населення (із забором більше 100 м3/добу).
 5. Розгляд висновків щодо можливості видачі дозволів на спецводокористування та погодження ІТНВПВ по Донецькій та Луганській областях за період з 22.05.2018 по 01.08.2018 і надання їх до територіального сектору Держводагентства в Донецькій, Луганській та Харківській області.

    В роботі технічної ради взяли участь начальники відділів та служб басейнового управління, а також представники Слов’янського МУВГ.

   

* * *

    З 7 по 9 серпня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук, головний інженер управління В.М.Мельников та в.о. начальника Слов’янського МУВГ О.С.Бондарєв здійснили огляд водогосподарських об’єктів у зоні діяльності басейнового управління на півночі Донецької області: головної насосної станції, насосної станції НС ІІ, насосної станції підкачки НСП-11 Слов’янської зрошувальної системи.

    На об’єктах Лиманської експлуатаційної дільниці керівництвом було проінспектовано хід ремонтних робіт системи та приміщень насосної станції НС-1.

    Також у рамках робочої поїздки представники Сіверсько-Донецького БУВР відвідали сади ТОВ «Перспектива» і ТОВ «Верное дело», для зрошення яких подається вода з насосної станції НС-2 Краснооскільської зрошувальної системи ЗС ІІ, та провели робочу нараду з представниками сільгоспвиробників з питань перспектив розвитку зрошувального землеробства.

   

* * *

    7 серпня 2018 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР та активісти громадської організації «Сіверський Донець – відродження» провели заходи з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі річки Казенний Торець в межах міста Слов’янська.

    Урни було позбавлено сміття, а територію зони відпочинку прибрано від залишків «активного відпочинку» містян.

   

* * *

    6 серпня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратній нараді в Донецькій облдержадміністрації під головуванням заступника голови Донецької ОДА І.С.Стокоза з інформацією про водогосподарську ситуацію в басейні річки Сіверський Донець в межах Донецької області.

   

* * *

    2 серпня 2018 року в Донецькій облдержадміністрації відбулась робоча зустріч заступника голови Донецької ОДА І.С.Стокоза з керівництвом Сіверсько-Донецького БУВР – начальником управління С.І.Трофанчуком та заступником начальника Н.О.Білоцерківською, в ході якої були обговорені питання щодо проведеної реорганізації Донецького обласного управління водних ресурсів та Донецького міжрайонного управління водного господарства, а також водогосподарської ситуації в басейні річки Сіверський Донець в межах Донецької області.

   

* * *

    1 серпня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись загальні збори колективу басейнового управління за участі керівного складу Слов’янського та Маріупольського міжрайонних управлінь водного господарства, на яких були розглянуті питання про забезпечення виконання функціональних повноважень згідно затверджених Держводагентством Положення про Сіверсько-Донецьке БУВР та штатного розпису з 01.08.2018 з урахуванням проведеної реорганізації Донецького обласного управління водних ресурсів та Донецького міжрайонного управління водного господарства, а також питання взаємодії з новими підрозділами в структурі Сіверсько-Донецького БУВР.

   

* * *

    23 липня 2018 року в м.Краматорськ під головуванням першого заступника голови Донецької облдержадміністрації Є.В.Вілінського відбулось повторне засідання обласної комісії щодо питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з метою координації дій органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів управління та сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

    Під час засідання були розглянуті питання щодо стану забезпечення підприємств водопровідно-каналізаційного господарства необхідними реагентами для знезараження питної води, визначення місячної потреби та наявності контрактів на постачання реагентів. Також комісією був опрацьований план запобігання виникненню надзвичайної ситуації регіонального рівня, пов’заний з можливим частковим припиненням постачання питної води та планів реагування на надзвичайні ситуації, зокрема, плану локалізації та ліквідації наслідків аварій.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у роботі комісії узяв начальник управління С.І.Трофанчук, який доповів присутнім про водогосподарську ситуацію на території Донецької області.

   

* * *

    20 липня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР було проведено екскурсію по басейновій лабораторії моніторингу вод для членів літературної вітальні бібліотеки-філії № 3 КЗ «Центральна система публічних бібліотек м. Слов’янська».

    Про діяльність басейнового управління із забезпечення населення та галузей економіки водою належної якості та відповідної кількості слов’янським книголюбам розповів наступник начальника управління В.Є.Антоненко.

    Активним користувачам бібліотеки було цікаво побувати у гідрохімічному, токсикологічному та радіологічному секторах, а також у координаційному секторі зовнішнього контролю точності вимірювань та секторі моніторингу вод та грунтів, наочно побачити лабораторне обладнання та дізнатись про методи дослідження поверхневих вод та грунтів.

    Наостанок гостям було презентовано фотоальбом «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна» та інші інформаційно-просвітницькі видання. Зустріч завершилась оглядом тематичного муралу «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» та запрошенням відвідати Другий відкритий регіональний ЕКО-фестиваль в рамках Дня Сіверського Дінця, який відбудеться 22 вересня 2018 року в парку «Шовковичний» м. Слов’янська.

   

* * *

    10 липня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась робоча нарада з питань забезпечення м. Маріуполь питною водою відповідної якості у необхідній кількості на звернення Маріупольської міської ради за участі радника Маріупольського міського голови В.О.Кітаніна, в.о.директора КП «Компанія «Вода Донбасу» О.М.Євдокимова, головного інженера КП «Маріупольського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства» С.М.Коваля.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР у нараді взяли участь начальник управління С.І.Трофанчук, заступник начальника В.Є.Антоненко, начальник відділу техногенно-екологічної безпеки В.Г.Баюш, начальник відділу використання водних ресурсів О.А.Врагова, начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод І.В.Сидоренко.

    По завершенню наради її учасникам було запропоновано відвідати басейнову лабораторію моніторингу вод.

   

* * *

    9 липня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась робоча зустріч керівництва та фахівців басейнового управління з представниками Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з питань впровадження вимог Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС в басейні Сіверського Дінця.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР на зустрічі були присутні заступники начальника Н.О.Білоцерківська та В.Є.Антоненко, начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод І.В.Сидоренко, заступник начальника басейнової лабораторії моніторингу вод О.О.Полторацька. Від Представництва в Україні Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) – керівник програм з питань води, санітарії та гігієни Наталія Коломієць, фахівець з підтримки програм води, санітарії та гігієни Валерія Велигорська та консультант з питань води, санітарії та гігієни Андрій Солоненко.

    Для представників Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) було проведено екскурсію в басейновій лабораторії моніторингу вод з демонстрацією обладнання для здійснення державного та кризового моніторингу поверхневих вод та грунтів.

   

* * *

    9 липня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук провів робочу нараду з колективом Харківського регіонального управління водних ресурсів у м. Харків з питань реорганізації структури водогосподарських організацій в системі Держводагентства України.

   

* * *

    7 липня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук та заступник начальника В.Є.Антоненко взяли участь святкуванні Івана Купала на березі озера Маяцьке в смт. Райгородок Слов’янського району.

    Родзинкою насиченої концертно-розважальної програми стало театралізоване обрядове дійство «Диво-вечір на Купала», організоване колективом Будинку природи і дозвілля Райгородоцької селищної ради. Його директору і керівнику Народного вокального ансамблю «Лілея» Наталії Гудовій було вручено подяку за збереження народних традицій в басейні Сіверського Дінця від Сіверсько-Донецького БУВР та громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

   

* * *

    5 липня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук провів робочу нараду з колективом Луганського регіонального управління водних ресурсів у м. Лисичанськ з питань реорганізації структури водогосподарських організацій в системі Держводагентства України.

   

* * *

    5 липня 2018 року делегація колективу Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з начальником управління С.І.Трофанчуком та заступником начальника В.Є.Антоненко узяли участь у святковому мітингу біля Слов’янської міської ради з нагоди четвертої річниці звільнення Слов’янська від проросійських бойовиків.

    Начальник управління С.І.Трофанчук та заступник начальника В.Є.Антоненко дали інтерв’ю для телеканалів «С-ПЛЮС», ТРК «ДОНБАС» та «UA: DONBASS».

   

* * *

    4 липня 2018 року до четвертої річниці звільнення Слов’янська від проросійських бойовиків представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР прибрали територію зони відпочинку «Староріччя» на березі річки Казенний Торець у Слов’янську та очистили урни від сміття.

   

* * *

    28 червня 2018 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР узяли участь у святкових заходах на честь Дня Конституції України – урочистому мітингу та покладанні квітів до пам’ятного знаку загиблим у квітні 2014 року під Слов’янськом українським військовим, що розташований на трасі Київ – Довжанський під селищем Семенівка на в’їзді у місто Слов’янськ.

    Відзначити знаменну подію та вшанувати пам’ять захисників України в цей день зібрались представники державних органів влади та місцевого самоврядування на чолі з новопризначеним керівником Донецької обласної державної адміністрації О.І.Куцем, Слов’янським міським головою В.М.Ляхом, головою Слов’янської районної державної адміністрації Є.І.Данилюком та головою Слов’янської районної ради К.Г.Черніковим, військовослужбовці підрозділів Національної гвардії, розташовані у Слов’янську, представники військкомату, міської поліції та Ліги майбутніх поліцейських, жителі та гості міста.

   

* * *

    27 червня 2018 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. узяв участь в урочистій церемонії вручення дипломів випускникам Слов’янського хіміко-механічного технікуму, що завершили навчання за спеціальністю «Прикладна екологія».

    Цей навчальний заклад з басейновим управлінням пов’язує багаторічна плідна співпраця з питань екологічної освіти та виховання молоді. Щороку студенти-екологи проходять виробничу та переддипломну практики на базі басейнової лабораторії моніторингу вод. Найуспішніші з них у подальшому мають можливість розпочати свою трудову діяльність в колективі Сіверсько-Донецького БУВР. Фотоматеріали – інтернет-видання «Діловий Слов’янськ».

   

* * *

    27 червня 2018 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР до Дня Конституції України провели заходи з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі річки Казенний Торець у м. Слов’янську: прибрали сміття з урн та замінили дерев’яні бруси на лавах замість зламаних вандалами. Брус було придбано за благодійної допомоги громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

   

* * *

    26 червня 2018 року в м. Краматорську відбувся семінар, організований Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області спільно з Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у Донецькій та Луганській областях.

    В ході семінару були розглянуті такі питання:

 1. Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби та утворення конкурсної комісії.
 2. Особливості організації діловодства з електронними документами.
 3. Зміни в оформленні та призначенні громадянам житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
 4. Офіційні видання Міністерства юстиції України та порядок обліку змін у законодавстві, які набули чинності.
 5. Підвищення правової обізнаності населення під час реалізації проекту Міністерства юстиції України «Я маю право».

    До участі у семінарі були запрошені працівники юридичних служб райдержадміністрацій, міських та районних у містах рад, районних адміністрацій у містах, управлінь та служб облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, урядових органів у системі міністерств, державних підприємств, установ та організацій.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у семінарі узяв провідний юрисконсульт управління Портянов А.С.

   

* * *

    Протягом червня 2018 року гідрогеолого-меліоративний відділ Сіверсько-Донецького БУВР у м. Авдіївка продовжував вести спостереження за рівнем грунтових вод у колодязях та свердловинах у сільських населених пунктах області.

    У порівнянні зі спостереженнями, які проводилися у 2016-2017 рр., внаслідок рясних опадів у зимовий період спостерігається підвищення рівнів грунтових вод. Але через аридизацію (висушування) великих територій та перерозподілу опадів літнього періоду на зимовий вже зараз відмічається зниження рівнів грунтових вод. Підвищення температури на +0,70С порівняно з багаторічними значеннями призводить до осушування територій у Донецькій області. Внаслідок цього існує ймовірність, що вже наприкінці серпня та восени частина населення залишиться без доступу до якісної питної води і буде змушена використовувати для пиття воду з несертифікованих джерел, яка може становити небезпеку для здоров’я.

    Шляхами вирішення водної кризи є дбайливе ставлення до якісної води: розчистка природних джерел від замулювання та відновлення їх, а також раціональне використання підземних джерел (адже через посилений відбір води з підземних джерел відбувається виснаження водоносних горизонтів).

   

* * *

    25 червня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням новопризначеного голови Донецької ОДА О.І.Куця.

   

* * *

    22 червня 2018 року представники колективу Сіверсько-Донецького БУВР провели заходи з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі річки Казенний Торець у Слов’янську: прибрали територію навколо лавок та зібрали сміття з урн.

    Також було проведено оцінку масштабів нанесених збитків – зламаних вандалами дерев’яних брусів на лавах.

    На жаль, відзначимо, що і досі, вже третій рік поспіль, залишається незакритим комунальний люк глибиною понад 3 метри, що розташований менш ніж за 100 метрів від зони відпочинку «Староріччя» у напрямку до автобусної зупинки «Набережна», про що вже неодноразово було повідомлено відповідні служби міста.

   

* * *

   

    21 червня 2018 року відбулась робоча зустріч начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І. з керівництвом редакції журналу «Водне господарство України» з питань підготовки інформаційних матеріалів та участі в роботі редакційної колегії.

   

   

* * *

   

    21 червня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у навчанні та перевірці знань з промислової безпеки й охорони праці, що було організовано на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м. Києві згідно з графіком навчання працівників водогосподарських організацій Держводагентства України.

   

   

* * *

    21 червня 2018 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у роботі Державної екзаменаційної комісії з проведення комплексного екзамену атестації студентів Харківського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету.

    На навчальній гідробазі технікуму в м. Зміїв відбувся державний іспит зі спеціалізації «Гідрологічні та гідрохімічні спостереження», під час якого студенти-гідрологи 4 курсу відповідали на тестові питання і розраховували задачі. Під час практичної частини на річці Сіверський Донець ними були здійснені комплексні спостереження на гідропосту, нівелювання, вимірювання швидкості течії детальним і основним способами та поплавками, виконані промірні роботи на руслі річки та проведено розрахунок витрат води.

   

* * *

    20 червня 2018 року в Мангушській райдержадміністрації відбулась робоча зустріч з сільгоспвиробниками району голови Мангушської РДА Черниці Д.В. та керівництва Мангушської районної ради за участі начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І. та заступника начальника Білоцерківської Н.О., начальника Маріупольського міжрайонного управління водного господарства Капленка О.В., а також представників HarvEast Holding.

    Під час зустрічі були обговорені питання щодо розвитку агропромислових господарств району, зрощування на території Мангушського району, а також планів роботи на наступний рік.

   

* * *

    18 червня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Донецької ОДА Є.С.Вілінського.

   

* * *

    14-15 червня 2018 року у м. Полтава відбувся дводенний завершальний семінар-тренінг із впровадження Водної Рамкової та Паводкової Директив Євросоюзу, організований в рамках проекту «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища».

    Учасники тренінгу ознайомились із досвідом впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами Франції та Словаччини, з реформуванням сектору управління водними ресурсами в Україні тощо. Практичні заняття стосувались виділення масивів поверхневих вод, аналізу антропогенних навантажень та їх впливів, а також зон (територій), які підлягають охороні та ін.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у семінарі-тренінгу взяли начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод Сидоренко І.В. та заступник начальника відділу використання водних ресурсів Толстих А.О.

   

* * *

    14 червня 2018 року працівники Сіверсько-Донецького БУВР провели заходи з благоустрою зони відпочинку «Староріччя». Спільними зусиллями прибрали сміття з урн і довкола лавок для відпочинку, впорядкували альпінарій, оновили саджанці квітів на клумбах.

    До речі, два тижні тому представники басейнового управління вже прибирали місце відпочинку і прикрашали клумби квітами, але рослини були витоптані та вирвані невідомими «відпочивальниками». І це не єдина неприємна подія: після активного відпочинку «любителів природи» було не тільки залишене сміття, а й виявились зламаними дерев’яні конструкції лав. Прикро, що вже не вперше...

    Колектив Сіверсько-Донецького БУВР разом із представниками громадської організації «Сіверський Донець – відродження» продовжують опікуватись зоною відпочинку «Староріччя», яка понад 10 років тому була облаштована в мальовничому куточку на березі річки Казенний Торець в межах м. Слов’янська. Цей майданчик для відпочинку припав до душі літнім людям та матусям із дітьми, тож дуже хочеться, щоб і надалі він залишався затишним і привабливим для відпочинку.

   

* * *

    13 червня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки водогосподарського комплексу до роботи в період літньо-осінньої межені 2018 року в басейнах р. Сіверський Донець, частини Дніпра та річок Приазов’я у межах Харківської, Донецької і Луганської областей на території, підконтрольній органам влади.

    Участь у засіданні узяли члени Міжвідомчої комісії з трьох областей, представники Харківського, Донецького та Луганського управлінь облводресурсів, Департаменту комунального господарства виконкому Харківської міської ради, Департамент екології та природних ресурсів, Департаменту з питань цивільного захисту Донецької облдержадміністрації, Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Луганської облдержадміністрації, Харківського регіонального центру з гідрометеорології, Державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія», ГУ ДСНС України в Донецькій області та ГУ ДСНС України в Луганській області, комунальної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби м. Лиман, Управління державного агентства рибного господарства у Донецькій області, Управління каналу «Дніпро-Донбас», КП “ Компанія “Вода Донбасу”, КП «Харківводоканал», СО «Зміївська ТЕС» ПАТ «Центренерго», філії «Шебелинкагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Донрибкомбінат», СО «Слов’янська ТЕС» ПАТ «Донбасенерго», ТОВ «Краматорськтеплоенерго», ВП «Миронівська ТЕС», ВП «Вуглегірська ТЕС», ВП «Луганська ТЕС» ТОВ «ДТЕК Східенерго», НПП «Гомільшанські ліси».

    Голова Міжвідомчої комісії, начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук доповів присутнім про виконання рішень Міжвідомчої комісії від 06  березня 2018 року, зазначивши, що завдяки виконанням наказу Держводагентства від 28.12.2017 №182 про попуск льодоходу, повені та паводків у 2018 р. та Плану дій басейнового управління, якими передбачалось забезпечити безаварійний пропуск весняної повені та створити необхідні запаси водних ресурсів для забезпечення сталої роботи водогосподарського комплексу в маловодний меженний період в основному виконані. Басейновим управлінням за рахунок належної взаємодії з обласними управліннями водного господарства, службами цивільного захисту і місцевими органами влади на регіональному рівні вдалося запобігти або мінімізувати шкідливу дію вод у період проходження цьогорічної весняної повені. Завдяки узгодженим діям всіх учасників водогосподарського комплексу, основні руслорегулюючі водосховища комплексного призначення та водосховищ-охолоджувачів енергетичної галузі до 1 травня були наповнені до рівня НПР або максимально можливих відміток.

    С.І.Трофанчук наголосив, що головними питаннями сьогоднішнього засідання є підведення підсумків роботи водогосподарського комплексу у весняний період, яким передбачалось забезпечити безаварійний попуск льодоходу і високих вод, та визначити заходи по забезпеченню сталої роботи в маловодний меженний період, за рахунок встановлення, відповідно до пропозицій учасників засідання, оптимальних режимів роботи основних водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем.

    З прогнозом розвитку гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейнах р. Сіверський Донець та річок Приазов’я на літньо-осінню межень 2018 року ознайомила учасників засідання Л.В.Озерна, завідувач сектору гідропрогнозів Харківського регіонального центру з гідрометеорології. Вона зазначила, що річки увійшли у фазу літньої межені. Починаючи з квітня поточного року і по теперішній час спостерігається недобір опадів, але в цілому за прогнозами водність річок протягом літніх місяців передбачається на р. Сіверський Донець: Печеніги – 50-80% (від норми), Ізюм – 80-100% (від норми), Лисичанськ – 90-100% (від норми), р. Оскіл – Куп’янськ – 90-100% (від норми).

    Начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Сіверсько-Донецького БУВР В.Г.Баюш розповів про водогосподарську обстановку на водних об’єктах у басейнах р. Сіверський Донець, частини Дніпра та річок Приазов’я на початок меженного періоду та окреслив основні завдання щодо забезпечення водними ресурсами учасників водогосподарського комплексу на літньо-осінній період 2018 року.

    В рамках засідання Представники Головного управління ДСНС України у Донецькій і Луганській областях доповіли про пропуск весняної повені і виконання Плану дій щодо підготовки міст масового відпочинку на водних об’єктах у літній період 2018 р. А начальник басейнової лабораторії моніторингу вод О.В.Лоткова поінформувала учасників засідання про якісний стан поверхневих водних об’єктів в басейнах р. Сіверський Донець, частини Дніпра та річок Приазов’я в межах Харківської, Донецької і Луганської областей за результатами державного моніторингу.

    Заслухавши інформацію та пропозиції учасників засідання щодо режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем на період літньо-осінньої межені 2018 року, згідно з Правилами експлуатації та вимогами щодо підтримання водності річок, Міжвідомчою комісією за підсумками роботи було прийнято відповідне протокольне рішення.

   

* * *

    12 червня 2018 року за дорученням Держводагентства України заступник начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Білоцерківська Н.О. взяла участь у виїзному засіданні Робочої групи з вирішення проблемних питань водозабезпечення населених пунктів Донецької та Луганської областей, що проходило під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Кругляка Е.Б. у приміщенні Донецької обласної державної адміністрації (м. Краматорськ).

    В рамках виїзного засідання було розглянуте питання про стан виконання програми «Вода Донеччини» на 2017-2020 роки», затвердженої розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації від 18.10.2017 №1325/50-17, а також питання забезпечення питною водою південного регіону Донецької області, що здійснюється з Південно-Донбаського водоводу, та м. Маріуполя.

   

* * *

    12 червня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась екскурсія для учнів початкових класів, що перебувають у пришкільному таборі Слов’янської загальноосвітньої школи № 15.

    Фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод продемонстрували допитливій дітворі лабораторне обладнання для дослідження води та грунтів, розповіли про методи визначення якості водних ресурсів. Особливе захоплення у дітей викликали чарівні перетворення води під впливом реагентів, а також експрес-тест вимірювання рівня PH рідини, який вони під наглядом фахівців лабораторії змогли визначити власноруч, тим самим упевнитись у важливості вивчення «науки про перетворення речовин» - хімії.

    Під час заходу майбутнім четверокласникам було презентовано цікавий відеофільм «Річки України», створений за сприяння Державного агентства водних ресурсів та рекомендований для показу під час проведення екологічних заходів для школярів.

    На добру згадку про зустріч юним гостям подарували інформаційні матеріали про річку Сіверський Донець та діяльність Сіверсько-Донецького БУВР і запросили до участі у творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді», що проводиться 12-й рік поспіль і традиційно присвячений Дню Сіверського Дінця.

   

* * *

    З 15 по 25 червня 2018 року провідний інженер з підготовки кадрів Сіверсько-Донецького БУВР Бєлова Н.О., голова профспілки, пройшла навчання та перевірку знань з охорони праці в Учбовому центрі «Охорона праці» на базі Комунального науково-виробничого підприємства АСУ «Слов’янськ» Слов’янської міської ради.

   

* * *

    З 11 по 15 червня 2018 року представники Луганського регіонального управління водних ресурсів Сіверсько-Донецького БУВР – в.о.начальника Борщевська Г.К. та провідний інженер Аркатов І.С. пройшли навчання та перевірку знань у сфері цивільного захисту в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області, які було організовано для керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань цивільного захисту.

   

* * *

    8 червня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Трофанчук С.І. та юрисконсульт управління Портянов А.С. взяли участь у розширеній нараді-семінарі для керівників водогосподарських організацій на тему: «Дотримання суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вимог і обмежень антикорупційного законодавства», що відбулась у залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства ім. Гаркуші М.А. (м.Київ).

    Семінар проходив за участі співробітників Управління захисту економіки в місті Києві, Департаменту захисту економіки Національної поліції України й відділу власної безпеки та протидії корупції ДСНС України.

    Присутнім керівникам та уповноваженим особам з питань запобігання корупції басейнових і обласних управлінь водних ресурсів, а також управлінь каналів було роз’яснено основні аспекти дотримання вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

    У цілому захід сприяв підвищенню рівня знань щодо вимог антикорупційного законодавства для недопущення випадків корупційних правопорушень серед працівників галузі водного господарства.

Докладніше – на веб-сайті Державного агентства водних ресурсів України.

   

* * *

    7 червня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбувся захист дипломних робіт кваліфікаційного рівня «бакалавр» студентів, що навчаються за спеціальністю «Екологія», Східного локального центру дистанційно-заочного навчання Національного університету водного господарства та природокористування, з яким басейнове управління пов’язує багаторічна співпраця. Головував у Державній екзаменаційній комісії начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук. В роботі комісії також узяли участь заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Н.О.Білоцерківська, кандидат технічних наук, директор Східного локального центру дистанційно-заочного навчання В.Ф.Московченко та кандидат сільськогосподарських наук, доцент В.С.Троцюк.

    Дипломні роботи студентів присвячені проблемам річок України, зокрема басейну Сіверського Дінця та змінам його екологічного стану внаслідок ведення військових дій. Одним із джерел для підготовки дипломних робіт стала публікація «Оцінка екологічної школи та пріоритети відновлення довкілля на сході України», створена в рамках проекту ОБСЄ на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України на основі даних звіту Сіверсько-Донецького БУВР про участь у зазначеному проекті «Визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України».

   

* * *

    7 червня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась екскурсія для учнів початкових класів, що перебувають у пришкільному таборі Слов’янської загальноосвітньої школи № 15. Під час заходу малечі було презентовано відеофільм «Річки України», створений за сприяння Державного агентства водних ресурсів та рекомендований для показу під час проведення екологічних заходів для школярів.

    Фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод показали дітям лабораторне обладнання для дослідження води та грунтів, розповіли про методи визначення якості водних ресурсів, провели експрес-тест вимірювання рівня PH рідини та продемонстрували цікаві перетворення води під впливом різних реагентів.

    Наприкінці зустрічі юним гостям подарували інформаційні матеріали про Сіверський Донець та діяльність Сіверсько-Донецького БУВР і запросили до участі у творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді», що проводиться 12-й рік поспіль і присвячений Дню Сіверського Дінця.

   

* * *

    5 червня 2018 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. узяв участь у засіданні робочої групи з питань надрокористування Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації щодо можливості погодження надання надр у користування ТОВ «Слов’янський гідрогеологічний центр» з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки родовища мулових сульфідних грязей (озеро Сліпне) на території Донецької області.

   

* * *

    4 червня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    1 червня 2018 року до Міжнародного дня захисту дітей та Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища представники Сіверсько-Донецького БУВР у черговий раз впорядкували зону відпочинку «Староріччя» на березі р. Казенний Торець у Слов’янську: прибрали сміття з урн та довкола лавок і висадили в грунт розсаду чорнобривців.

    З болем відзначимо, що зламаних невідомими «відпочивальниками» дерев’яних лавок тільки додається… А за кілька метрів від дитячого майданчика і досі, вже два роки поспіль, залишається відкритим комунальний люк, про що вже неодноразово було повідомлено комунальні служби міста.

   

* * *

    1 червня 2018 року в структурних підрозділах Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів – гідрогеолого-меліоративному відділі (м. Авдіївка), Маріупольському відділі комплексного використання водних ресурсів (м. Маріуполь), Харківському та Луганському регіональних управліннях водних ресурсів (м. Харків та м. Лисичанськ) відбулись урочисті збори колективів з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства України. До участі у заходах були запрошені ветерани організації.

    На урочистих зборах працівникам водогосподарсько-меліоративного комплексу керівництвом підрозділів були передані вітання від Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної ради України, Міністра екології та природних ресурсів України, Голови Державного агентства водних ресурсів України та керівництва Сіверсько-Донецького БУВР, а також вручені заслужені нагороди.

   

* * *

    31 травня 2018 року колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відзначив професійне свято – День працівників водного господарства України. Свято було засновано 2003 року в знак визнання вагомого внеску працівників підприємств та організацій, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України, у розвиток водного господарства держави, задоволення потреб населення і галузей національної економіки у водних ресурсах. З нагоди професійного свята працівникам водного господарства були адресовані вітання від Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Міністра екології та природних ресурсів України, Голови Державного агентства водних ресурсів України.

    За традицією, в цей день фахівці водогосподарської галузі підводять підсумки роботи колективу за рік, окреслюють напрями і завдання на майбутнє, озвучують вітання від колег і керівництва галузі. Цього року урочистості відбулись у незвичному, але більш природному форматі. Професійне свято було вирішено відзначити на лоні природи – в межах Національного природного парку «Святі Гори», де за кількасот метрів протікає Сіверський Донець, якому присвячені вже понад 57 років копіткої праці численного колективу Сіверсько-Донецького БУВР.

    Зранку керівництво басейнового управління гостинно вітало на слов’янській землі почесну гостю зі столиці, представника Держводагентства України, головного спеціаліста відділу зв’язків з громадськістю та документообігу Є.Є.Сімкову, яка прибула за дорученням Голови Агентства Ірини Овчаренко, щоб привітати колектив із професійним святом та вручити фахівцям-водникам заслужені нагороди.

    В рамках візиту для гості було організовано ознайомчу екскурсію з виробничою діяльністю басейнової лабораторії моніторингу вод, а також виїзна екскурсія з демонстрацією автоматизованого посту контролю якості поверхневих вод на р. Сіверський Донець, який нещодавно було встановлено на Райгородській греблі в рамках впровадження Донецькою облдержадміністрацією комплексної програми моніторингу довкілля. Відвідали цього дня і багатостраждальну Семенівку, де вшанували пам’ять загиблих військовослужбовців під час сумнозвісних подій у 2014 році, поклавши квіти до підніжжя пам’ятного знаку.

    Програма святкового дня для колективу Сіверсько-Донецького БУВР продовжилась екологічною громадською акцією «Чистий беріг Дінця 2018», яку вже третій рік поспіль проводить басейнове управління спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» та Національним природним парком «Святі Гори». В рамках цьогорічної акції, присвяченої також і Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища, що відзначається щороку 5 червня, зусиллями фахівців-водників та громадських активістів було здійснене прибирання від побутового сміття території Національного природного парку «Святі Гори» уздовж берегу Сіверського Дінця в межах Святогірська. Адже водники вміють не тільки святкувати, але й добре працювати, дбаючи про чистоту довкілля та збереження водних ресурсів.

    Цього дня було приділено увагу і молодому поколінню. Напередодні Міжнародного дня захисту дітей керівництвом Національного природного парку «Святі Гори» для святогірської дітвори було організовано конкурс дитячого малюнку на асфальті «Я малюю рідний край». Юні шанувальники природи мали не лише символічно передати своє уявлення про рідний край, а й пояснити присутнім, що саме й чому вони намалювали.

    У якості нагород дитячим колективам вручені дипломи від Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, інформаційні матеріали від Національного природного парку «Святі Гори» та солодощі кожній дитині від громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

    Розділити радісні хвилини з колективом Сіверсько-Донецького БУВР з нагоди професійного свята завітали почесні гості: представник Держводагентства України, головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю та документообігу Є.Є.Сімкова, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації О.В.Лихач, начальник відділу юридичної роботи департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій С.Г.Васюкевич, а також представники Слов’янської райдержадміністрації. Шанованих гостей ознайомили з краєвидами Святих Гір та Святогірської Лаври, а також провели екологічною стежкою «Дубовий гай» Національного природного парку «Святі Гори», що справило на відвідувачів незабутнє враження.

    Урочисті збори з нагоди Дня працівників водного господарства України відкрив начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів С.І.Трофанчук, привітавши рідний колектив з професійним святом.

    За значний особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу України, у справу відродження водних ресурсів, сумлінну працю та високий професіоналізм керівництву та працівникам Сіверсько-Донецького БУВР було вручено високі нагороди, серед яких Подяка Прем’єр-міністра України, Почесна грамота Донецької облдержадміністрації, а також нагороди від Держводагентства України, Національного природного парку «Святі Гори» та Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

    Піднесений настрій для всії учасників заходу допомогали створити колоритні музичні номери творчих колективів Слов’янщини – вокальних ансамблів «Орфей» та «Open Art» (керівник: Інна Куриленко), вокальної студії «Соната» (керівник: Олександр Куриленко).

    Репортаж про відзначення Дня працівників водного господарства України дивіться на телеканалі "С-плюс".

   

* * *

    30 травня 2018 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у роботі Державної екзаменаційної комісії з проведення комплексного екзамену атестації студентів IV курсу (кваліфікаційний рівень «бакалавр») за спеціалізацією «Екологічна безпека» на кафедрі охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України (м. Харків), що спеціалізуються на дослідженні та прогнозуванні виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і розробці рекомендацій з їх ліквідації.

   

* * *

    30 травня 2018 року за зверненням керівництва Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування Слов’янської міської ради Донецької області» в Сіверсько-Донецькому БУВР була організована екскурсія до басейнової лабораторії моніторингу вод для слухачів «Університету третього віку» – осіб похилого віку з активною життєвою позицією. З вітальним словом до гостей звернувся заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Є.Антоненко, який розповів про діяльність басейнового управління із забезпечення водою належної якості та необхідної кількості населення і галузей економіки трьох областей України – Харківської, Донецької та Луганської.

    В рамках заходу відвідувачів ознайомили з виробничою діяльністю басейнової лабораторії та надали інформацію про сучасний стан водних ресурсів в зоні діяльності басейнового управління. Слухачі «Університету третього віку» побували у кожному з підрозділів лабораторії: гідрохімічному, радіологічному, токсикологічному, бактеріологічному та гідробіологічному, побачили приладовий парк для виконання державного та кризового моніторингу, дізнались від фахівців лабораторії про методику визначення якості поверхневих вод та ґрунтів, в тому числі й у рамках співпраці з місією ОБСЄ з визначення шкоди довкіллю на Сході України та пріоритетів його відновлення.

   

* * *

    29 травня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    26 травня 2018 року в м. Галич Івано-Франківської області відбулось святкування Міжнародного дня Дністра, що проходило під гаслом «Дністер – перлина заповідних територій». Захід відбувся за сприяння Державного агентства водних ресурсів України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, Дністровського басейнового управління водних ресурсів, OSCE, Галицької районної державної адміністрації.

    У святкуванні взяли участь і привітали учасників свята: М.Кузьо – заступник міністра Міністерства екології та природних ресурсів України з питань Єропейської інтеграції, М.Савка – перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, Р.Михайлюк - начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів, М.Попович – голова Галицької райдержадміністрації, В.Бабчук – начальник відділу водних об’єктів та координації територіальних органів Держводагентства України, Раду Стратута – заступник директора Apele Moldovei, Т.Кутонова – регіональний координатор ОБСЄ з управління транскордонним басейном р. Дністер.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР привітав колег зі святом заступник начальника управління В.Є.Антоненко.

    В урочистостях також взяли участь представники обласних управлінь водних ресурсів, спеціалісти Держводагентства України, територіальних заповідників басейну, жителі Прикарпаття та інші. Виступаючі підкреслили значимість ріки Дністер для жителів його басейну, для народного господарства держави.

    «Наше спільне завдання – сприяти збереженню та примноженню багатств Дністра», – зазначив Микола Кузьо, заступник Міністра Мінприроди з питань європейської інтеграції, під час вітальної промови з нагоди відзначення Міжнародного дня Дністра. Звертаючись до учасників заходу, очільник делегації Держводагентства Валерій Бабчук, зазначив: «Відзначення Міжнародного дня Дністра – це можливість привернути увагу суспільства до питань раціонального використання водних ресурсів р. Дністер, уникнення конфліктів інтересів водокористувачів». Докладніше – на веб-сайті Державного агентства водних ресурсів України.

    В рамках святкової програми відбулось відкриття пам’ятного знаку на березі Дністра в м. Галич, погашення поштової марки до Міжнародного дня Дністра, проведення акції «Дністер – жива вода» (зариблення Дністра), виступи – презентації національних парків, виставка малюнків Міжнародного конкурсу «Барви Дністра», пленер художників – «Дністровські краєвиди», театралізоване дійство, обряд «Зелені свята», майстер-класи з гончарства, виробів із сіна, стародавніх танців, богатирські ігри та інші розважальні заходи. Святкову атмосферу та позитивні емоції усім учасникам урочистостей подарувала концертна програма за участю аматорських колективів районів Придністров’я.

    Актуальний репортаж про відзначення Міжнародного Дня Дністра 2018.

   

* * *

    24 травня 2018 року в залі засідань Одеської облдержадміністрації відбулось виїзне засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України за участі Голови Агентства І.І.Овчаренко. Серед питань, які були винесені на розгляд громадської ради при Держводагентстві України:

 1. Вплив зміни клімату на водні екосистеми. Відновлення природних заплавних територій для ренатуралізації природних екосистем в басейнах річок України (доповідав менеджер проектів ГО «Центр регіонального розвитку» О.Дьяков).
 2. Зарегульованість річок штучними водоймами. Шляхи вирішення питань відновлення водності річок (доповідав доцент Одеського державного екологічного університету О.Гриб).
 3. Вплив каналізаційних, господарсько-побутових і промислових скидів, зливових і дренажних стоків на якість поверхневих вод. Стан очисних споруд та перспективи їх реконструкції (побудови) для зменшення антропогенного забруднення на водні об’єкти (доповідали представники департаменту екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації та ТОВ «Інфокс» філії «Інфоксводоканал»).
 4. Про відновлення аварійних ділянок захисних дамб та системи протипаводкового захисту на р. Дунай (доповідали представники КО «Центр сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону», Дунайського басейнового управління водних ресурсів).

    До участі у заході були запрошені представники громадських організацій, експерти та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації. Від громадськості басейну Сіверського Дінця участь у засіданні громадської ради при Держводагентстві України взяв В.Є.Антоненко, голова громадської організації «Сіверський Донець – відродження». Докладніше про подію – на веб-сайті Державного агентства водних ресурсів України.

   

* * *

    24 травня 2018 року в Донецькій облдержадміністрації відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів діяльності Уряду України у форматі відеоконференції на тему: «Розвиток системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища в об'єднаних територіальних громадах».

    До відеоконференції, яка проходила в Міністерстві екології та природних ресурсів України, долучилися фахівці та громадськість, що представили усі регіони країни. Учасниками відеоконференції з Донецького регіону стали представники Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА, Державної екологічної інспекції в Донецької області, Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

    В рамках заходу експерти офісу підтримки реформ при Міністерстві екології та природних ресурсів України презентували концепцію реформи системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища. Зокрема, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення ефективності здійснення державного контролю (нагляду) в сфері охорони навколишнього середовища)», проект постанови КМУ «Про державну природоохоронну службу України», проект постанови КМУ «Про ліквідацію Державної екологічної інспекції України», проект постанови КМУ «Про затвердження положення про Державну природоохоронну службу України». Після чого усі учасники відеоконференції мали змогу поставити до розробників законопроекту питання, що їх цікавлять, і надати свої зауваження та пропозиції.

   

* * *

    З 22 по 24 травня 2018 року дев’ять працівників Сіверсько-Донецького БУВР з числа осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією заходів з питань надзвичайних ситуацій, пройшли функціональне навчання у сфері цивільного захисту на Слов’янських курсах 3-ої категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Донецької області.

   

* * *

    23 травня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління, на якому були розглянуті питання порядку денного:

 1. Про пропуск весняної повені у 2018 році в зоні діяльності басейнового управління.
 2. Про пропозиції до Порядку взаємодії басейного управління та Харківського і Луганського регіональних офісів водних ресурсів.
 3. Розгляд висновків щодо можливості видачі дозволів на спец водокористування та погодження ІТНВПВ і надання їх до сектору у Донецькій, Луганській та Харківській областях.

   

* * *

    21 травня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні організаційного комітету з проведення у Донецькій області фестивалю «Купальські роси».

   

* * *

    21 травня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    18 травня 2018 року в Донецькій облдержадміністрації відбулась робоча зустріч голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського та начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука з питань реорганізації водогосподарської галузі в Донецькій області. В ході зустрічі були обговорені основні пріоритети діяльності Сіверсько-Донецького БУВР, зокрема із забезпечення зрошення земель на території області.

   

* * *

    16 травня 2018 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства Держводагентства України (м. Київ) відбувся семінар з питань комплексної системи захисту інформації для відповідальних фахівців з комп’ютерних технологій водогосподарських організацій Держводагентства України.

    В ході семінару його учасники розглянули Закон України про інформацію, нові норми захисту інформації, типи класифікації та методи аналізу, розповсюдження комп’ютерних вірусів, способи захисту інформації, вимоги до технічного захисту інформації тощо. Головними доповідачами в рамках заходу виступили представники Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Служби Безпеки України.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР у заході взяв участь провідний інженер із застосування комп’ютерів Боровенський Ф.О.

   

* * *

    З 15 по 17 травня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук взяв участь у навчанні керівників басейнових, обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів та технічних шкіл, яке проводилось у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства (м. Київ) на виконання плану-графіка підвищення кваліфікації працівників водного господарства Держводагентства України, затвердженого Першим заступником Голови Держводагентства М.Ю.Хорєвим.

    Навчальна програма містила широке коло питань, зокрема про реформування системи моніторингу вод, порядок взаємодії водогосподарських організацій при розробці планів управління річкових басейнів, основні зміни в експлуатації водогосподарських систем, встановлення режимів роботи водосховищ та водних об’єктів, які знаходяться в оренді, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами на основі європейських стандартів тощо.

    Заняття проводились Головою Держводагентства України І.І.Овчаренко, заступниками Голови та начальниками управлінь, а також провідними науковцями Агентства.

   

* * *

    14 травня 2018 року працівники гідрогеолого-меліоративного відділу Сіверсько-Донецького БУВР провели заходи з розчистки території довкола самовиливної артезіанської свердловини в басейні річки Дурна, лівої притоки р. Вовча на околиці м. Авдіївка. Вже понад 7 років колектив опікується цим джерелом, регулярно прибираючи сміття з порожніх пластикових пляшок та оновлюючи інформаційну табличку. Під час перебоїв з водопостачанням м. Авдіївка ця свердловина стала одним з альтернативних джерел забезпечення місцевих жителів питною водою.

   

* * *

    14 травня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    11 травня 2018 року начальник гідрогеолого-меліоративного відділу Сіверсько-Донецького БУВР Балдін Є.А. узяв участь у виїзному засіданні робочої групи комісії Війсково-цивільної адміністрації м. Авдіївка з обстеження прибудинкових територій між вулиць Зелена і Петровського у м.Авдіївка на запит місцевих жителів щодо підтоплення грунтовими водами присадибних ділянок.

   

* * *

    8 і 9 травня 2018 року керівництво та фахівці Сіверсько-Донецького БУВР узяли участь у міських заходах із вшанування ветеранів з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

   

* * *

    8 травня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Сіверсько-Донецького БУВР провели заходи з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» уздовж берегу річки Казенний Торець в межах Слов’янська: прибрали сміття з урн і довкола лавок для відпочинку та повернули одну з урн на належне їй місце з урочища, куди її було скинуто невідомими «активними відпочивальниками». І це не єдине прикре відкриття: після відпочинку інших «любителів природи» виявились зламаними дерев’яні конструкції лав, а ще раніше – дитяча гойдалка. На жаль, не вперше…

   

* * *

    7 травня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Сіверсько-Донецького БУВР провели заходи з упорядкування території довкола адміністративної будівлі басейнового управління.

   

* * *

    7 травня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    5 травня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Луганського РУВР провели заходи з благоустрою території довкола пам’ятника загиблим воїнам ІІ світової війни та очистили від сміття прибережну захисну смугу уздовж лівого берегу річки Сіверський Донець.

   

* * *

    3 травня 2018 року в Харківській регіональній лабораторії моніторингу вод Харківського РУВР відбулась екскурсія для студентів-екологів ІІІ курсу Харківського гідрометеорологічного технікуму з виконанням лабораторної роботи на тему дослідження якості поверхневих вод.

   

* * *

    2 травня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    Оперативна інформація про розвиток весняного водопілля по басейнах р. Сіверський Донець, частини Дніпра та річок Приазов’я в зоні діяльності Сіверсько-Донецького БУВР станом на 27 квітня 2018 року...

   

* * *

    27 квітня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в залі Сіверсько-Донецького БУВР відбулась зустріч колективу басейнового управління із заступником начальника Слов’янського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, начальником відділу страхових експертів з охорони праці Марущенко О.Г. та страховим експертом з охорони праці Слов’янського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків Кібірєвим Ю.О.

    Фахівці Фонду соціального страхування привітали колектив управління із зайнятим І місцем у міському огляді-конкурсі з охорони праці за 2017 рік та ознайомили зі статистичними даними про нещасні випадки на виробництві в Україні й регіоні, озвучили основні причини побутового та виробничого травматизму і закликали до особистої обережності та відповідальності задля власного здоров’я і безпеки життєдіяльності.

   

* * *

    27 квітня 2018 року до Всесвітнього дня охорони праці в залі виконкому Слов’янської міської ради були підведені підсумки міського огляду-конкурсу з охорони праці за 2017 рік, який проводиться щорічно з метою поліпшення контролю за функціонуванням системи управління охороною праці, створення безпечних і здорових умов праці на підприємствах, в установах і організаціях м. Слов’янська.

    За результатами перевірки міською оглядовою комісією, у складі якої представники Управління соціального захисту населення, Слов’янського районного управління – філії Головного управління Держсанспецслужби України в Донецькій області, Слов’янського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, Координаційної ради голів профспілкових комітетів підприємств, організацій та установ міста, Управління житлово-комунального господарства та відділу охорони здоров’я Слов’янської міської ради під головуванням заступника Слов’янського міського голови, серед 102 підприємств, установ та організацій Слов’янська були визначені переможці.

    За високі показники та належний рівень стану охорони праці Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів посіло І місце серед учасників конкурсу оглядової групи «Невиробнича сфера». Грамоту і вітання з рук заступника Слов’янського міського голови Воропаєва В.М. приймали представники Сіверсько-Донецького БУВР – заступник начальника Антоненко В.Є. та провідний інженер з охорони праці Харченко Д.Є.

   

* * *

    25 квітня 2018 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. узяв участь у засіданні колегії Державного агентства водних ресурсів України, що відбулось у м. Чернігів на базі Деснянського БУВР під головуванням голови Агентства Овчаренко І.І. за участі голови Чергінівської облдержадміністрації.

    Основна увага під час засідання приділялась проблемним питанням пропуску повені 2018 року та необхідності зміни організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водних ресурсів. Також було розглянуто питання про роботу водогосподарських організацій з водокористувачами в умовах змін до податкового комплексу, пов’язаних з укладанням договорів із забору води на полив.

    У свою чергу, голова Чернігівської облдержадміністрації Куліч В.П. ознайомив присутніх зі специфікою регіону і ключовими змінами у сферах державного управління та місцевого самоврядування – ходом децентралізації влади і набуття новоствореними об’єднаними громадами повноважень, наголосив на необхідності побудови нової моделі відносин, зокрема, між водогосподарськими організаціями та виконавчими органами територіальних громад.

   

* * *

    25 квітня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР проведено спеціальне об’єктове протипожежне тренування з елементами евакуації за участі керівного складу та всіх працівників басейнового управління у присутності інспекторів Слов’янського районного управління ГУ ДСНС України в Донецькій області.

    Перед початком тренувань у холі басейнового управління провідними інспекторами відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Слов’янського районного управління ДСНС України Істоміним С.А. та Загнітко М.М. було проведено бесіду-інструктаж з питань протипожежної безпеки та цивільного захисту населення при виникненні надзвичайних ситуацій.

    Умовний осередок займання було визначено в аналітичному залі гідрохімічного сектору басейнової лабораторії моніторингу вод. В ході тренувань відпрацьовувались дії персоналу басейнового управління та ланок пожежогісіння, оповіщення і зв’язку, охорони громадського порядку, санітарного посту.

    Під час виникнення умовної пожежі проведено евакуацію персоналу та відвідувачів басейнового управління, організовано надання першої долікарняної допомоги потерпілим, удосконалено навички персоналу з організації гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння (вогнегасник порошковий).

    По закінченні тренування інспектори Слов’янського районного управління ГУ ДСНС України в Донецькій області Загнітко М.М. та Істомін С.А. провели детальний розбір дій персоналу та визначили напрямки вдосконалення дій на перспективу.

   

* * *

    25 квітня 2018 року провідний інженер з охорони праці Сіверсько-Донецького БУВР Харченко Д.Є. узяв участь у семінарі, що проводився Управлінням соціального захисту населення Слов’янської міської ради та був присвячений Всесвітньому дню охорони праці.

    За участі представників Управління соціального захисту населення, Фонду соціального страхування України, Державної служби з питань праці, спеціалістів з охорони праці підприємств та організацій м.Слов'янськ в ході семінару були розглянуті зміни у законодавстві з питань охорони праці та безпечної життєдіяльності населення, проведено аналіз виробничого травматизму на підприємствах Слов’янська і Слов’янського району і т.ін.

   

* * *

    Протягом квітня 2018 року з нагоди Дня довкілля України в холлі Донецької обласної державної адміністрації експонується виставка робіт талановитого фотохудожника Петра Чередніченка, майстра художньої фотографії, на рахунку якого більше десяти різнопланових виставок. Багато робіт в колекції фотохудожника присвячені природі рідного краю, зокрема, красі й величі Сіверського Дінця.

    Чарівні фотопейзажі П.Г.Чередніченка можна побачити на сторінках фотоальбомів «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» (2016) і «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна» (2017), що були видані Сіверсько-Донецьким БУВР за підтримки Донецької облдержадміністрації та різміщені на нашому сайті у розділі «Публікації».

   

* * *

    24 квітня 2018 року начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Сіверсько-Донецького БУВР Баюш В.Г. узяв участь у засіданні обласної комісії з питань організації проведення обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, визначення балансової належності та їх залишкової вартості, що відбулось на базі Донецького облводресурсів.

    В ході засідання обласної комісії також були розглянуті питання про вжиті упродовж 2016-2017 років заходи щодо експлуатації та ремонту аварійно-небезпечних гідроспоруд, результати проведеної роботи по Бахмутському, Покровському, Волноваському районам та м. Краматорськ; проведену роботу з недопущення виникнення аварійної ситуації на греблі Миколаївського І водосховища, розташованого на р. Калинівка басейну р. Кривий Торець села Стара Миколаївка Ілінівської сільської ради Костянтинівського району тощо.

   

* * *

    24 квітня 2018 року згідно з графіком об’єктових протипожежних тренувань Сіверсько-Донецького БУВР в гідрогеолого-меліоративному відділі у м. Авдіївка було проведено протипожежні навчання з елементами евакуації.

    З колективом гідрогеолого-меліоративного відділу були відпрацьовані навички з гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння за допомогою порошкового вогнегасника ВП-6.

   

* * *

    23 квітня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    21 квітня 2018 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. узяв участь в урочистій частині Обласного фестивалю юних екологів та натуралістів «Природничий калейдоскоп», що проходив на базі КП «Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс «Перлина Донеччини» у м. Святогірськ».

    Метою фестивалю є підтримка талановитої молоді Донеччини, відзначення їх природоохоронної та еколого-просвітницької діяльності, стимулювання подальшої роботи педагогічного колективу у формуванні екосвітогляду юного покоління. Докладніше – на сайті Донецького обласного еколого-натуралістичного центру.

    Триденний фестиваль проводиться Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром уже другий рік поспіль і наразі присвячений 100-річчю позашкільної освіти в Україні, цій даті в програмі фестивалю було відведено символічний захід – закладення квітника з цифрою «100» на території оздоровчого комплексу. Серед інших цікавих заходів насиченої фестивальної програми – майстер-клас із виготовлення макету Землі до Дня довкілля, вікторини до Дня Землі, еколого-ботанічний квест, екскурсія Національним природним парком «Святі Гори», ділова гра з пошуком рішень для умовного розливу нафти у морі та установчі збори зі створення регіонального відділення Всеукраїнської спілки «Дитячий екологічний парламент» і, звісно, відзначення найактивніших учасників різноманітних екозаходів протягом навчального року та їх педагогів-екологів. До пам’ятних нагород від ДОЕНЦ навчальні заклади отримали набори науково-популярної літератури від Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Подяками Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та громадської організації «Сіверський Донець – відродження» за значний внесок у справу еколого-патрітичного виховання молоді Донеччини були відзначені керівник Донецького обласного еколого-натуралістичного центру Гнибіда О.А., заступник директора з навчально-методичної роботи Бульбенко О.О. та практичний психолог ДОЕНЦ Яценко М.А.

   

* * *

    21 квітня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в обласному заході «Майбутнє лісу – в твоїх руках» в рамках Всеукраїнської акції до Дня довкілля (Дня благоустрою), що відбувся у Лиманському лісовому господарстві на території Лиманської об’єднаної територіальної громади.

    Захід було організовано Донецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства за сприяння Донецької облдержадміністрації, представники якої на чолі із заступниками голови Донецької ОДА С.В.Добряком та В.О.Лавриком узяли активну участь у висаджуванні дерев. Докладніше – на офіційному сайті Донецької облдержадміністрації.

    Біля меморіалу загиблим воїнам АТО в районі населених пунктів Крива Лука – Закітне – Ямпіль, до у 2014 році йшли запеклі бої з проросійськими бойовиками, було покладено квіти і висаджено саджанці горобини. А на піщаних терасах кожен учасник екологічного заходу мав можливість висадити не менше 100 мініатюрних сосен, зробивши свій внесок у відтворення лісових масивів Лиманщини. Докладніше – на офіційному сайті Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

   

* * *

    21 квітня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники гідрогеолого-меліоративного відділу Сіверсько-Донецького БУВР (м. Авдіївка) провели заходи з благоустрою території навколо адміністративної будівлі, прибрали торішнє листя, суху траву і сміття, упорядкували газони.

   

* * *

    21 квітня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» з нагоди Дня довкілля (Дня благоустрою) працівники Харківського РУВР спільно з Департаментом комунального господарства м. Харків узяли участь у заходах з упорядкування прибережної захисної смуги р. Саржинка і території джерела «Шатилівське» в Саржиному Яру.

   

* * *

    21 квітня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Харківського РУВР спільно з представниками КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження та зливової каналізації» узяли участь у заходах з упорядкування прибережної захисної смуги в місці злиття річок Лопань і Харків (в районі скверу «Лопанська стрілка» в центрі м. Харків).

   

* * *

    21 квітня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Луганського регіонального управління водних ресурсів спільно з колективом ПрАТ «Регенерат» провели заходи до Дня довкілля (Дня благоустрою): облаштували територію навколо адміністративної будівлі, прибрали суху траву та листя, упорядкували газони та квітники.

   

* * *

    21 квітня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Сіверсько-Донецького БУВР разом із представниками громадської організації «Сіверський Донець – відродження» провели заходи з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі річки Казенний Торець в межах м.Слов’янська. Спільними зусиллями було облаштовано клумби та альпінарій, прибрано торішнє листя та побутове сміття, залишене по собі відпочивальниками. Допомогу в організації вивезення сміття було надано комунальними службами Слов’янська.

   

* * *

    20 квітня 2018 року в м. Краматорськ під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації В.В.Ремського відбулось засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

    В ході засідання було підведено підсумки роботи комісії Державної служби України з надзвичайних ситуацій з комплексної перевірки щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб у Донецькій області, а також заслухано звіти керівників органів управління у сфері цивільного захисту щодо готовності до дій за призначенням. Докладніше про засідання обласної комісії – на офіційному сайті Донецької облдержадміністрації.

    В якості члена обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у засіданні взяв участь начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук.

   

* * *

    19 квітня 2018 року на кафедрі охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України відбувся комплексний екзамен атестації майбутніх бакалаврів – студентів IV курсу за спеціалізаціями «Екологічна безпека» та «Охорона праці». Студенти-екологи НУЦЗУ спеціалізуються на дослідженні та прогнозуванні виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і розробці рекомендацій з їх ліквідації.

    Участь у роботі Державної екзаменаційної комісії узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    19 квітня 2018 року в рамках проведення реорганізації Донецького облводресурсів у м. Маріуполь відбулась робоча зустріч адміністрації Сіверсько-Донецького БУВР з колективом Маріупольського міжрайонного управління водного господарства з питань подальшої діяльності у зв’язку з підпорядкуванням Сіверсько-Донецькому БУВР.

   

   

* * *

    17 квітня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткова О.В. і начальник відділу водних об’єктів і моніторингу Сидоренко І.В. узяли участь в офіційному відкритті головою Донецької обласної державної адміністрації Жебрівським П.І. за участі директора департаменту екології та природних ресурсів Натруса С.П. автоматизованого посту контролю якості поверхневих вод на р.Сіверський Донець.

    Автоматизований пост контролю встановлено на Райгородській греблі – у місці, де бере початок канал Сіверський Донець-Донбас, з якого здійснюється централізований водозабір для потреб Донецької області. Таким чином, відтепер є можливість в режимі реального часу відстежувати зміни стану якості дінцевої води для своєчасного оперативного реагування. Замовником проектної документації виступило Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів Держводагентства України, а кошти були виділені Донецькою облдержадміністрацією з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Встановлене обладнання дозволяє екологам (зокрема, фахівцям басейнового управління та державної екологічної інспекції) контролювати якість води за 14 показниками, а зведена інформація доступна для всіх охочих на сайті департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Ще один автоматизований пост контролю на річці Сіверський Донець вже обладнаний на базі рятувальної станції у м.Святогірськ (вище питного водозабору для потреб Донецької області), а шість аналогічних постів планується встановити на основних притоках в басейні Сіверського Дінця, річок Приазов’я та Дніпра на території Донецької області. Загалом згідно проектної документації ТЕО (Техніко-економічне обгрунтування «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р.Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях»), яке було розроблено Держводагентством України на замовлення Сіверсько-Донецького БУВР, встановлення таких автоматизованих постів рекомендовано не лише в Донецькій, а й у Харківській та Луганській областях.

    Приємно відзначити, що завдяки тісній взаємодії басейнового управління з цих питань з Донецькою облдержадміністрацією та департаментом екології Донеччина першою в басейні Сіверського Дінця запровадила автоматизовані пости контролю якості поверхневих вод як частину загальної по області автоматизованої системи моніторингу довкілля. Є надія, що до перспективних починань долучаться і Харківська та Луганська обласні державні адміністрації.

    Також голова Донецької ОДА Жебрівський П.І. дав завдання департаменту екології та природних ресурсів спільно з Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів оголосити 2019-й – роком Сіверського Дінця та ініціювати системну програму його оздоровлення, до якої б долучилися всі три області, через які тече наш Сіверський Донець – Харківська, Донецька та Луганська. А масштабні еколого-просвітницькі заходи з відзначення Дня Сіверського Дінця і цього року (уже четвертий рік поспіль) матимуть підтримку Донецької обласної державної адміністрації.

   

* * *

    17 квітня 2018 року в Донецькій облдержадміністрації під головуванням П.І.Жебрівського, голови Донецької ОДА, відбулось засідання регіональної комісії з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Участь у роботі комісії узяв заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є.

   

* * *

    16 квітня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    13 квітня 2018 року в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів впорядкували територію довкола адміністративної будівлі: прибрали торішнє листя й сміття, нанесений за зимовий сезон пил і бруд на проїжджій частині та пішохідній доріжці.

   

* * *

    13 квітня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня води та Дня довкілля начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь в організації та проведенні екскурсії для студентів-екологів та гідрологів Харківського гідрометеорологічного технікуму на Диканівських очисних спорудах КП «Харківводоканал».

    В ході екскурсії студенти мали можливість дізнатись про історію очисних споруд Харкова, яким вже понад 100 років, та ознайомитися з принципом роботи комплексу повної біологічної очистки, наочно побачити всі стадії очищення побутових стічних вод та обладнання, від якісної роботи якого залежить екологічний баланс річки Сіверський Донець – основного джерела водопостачання Харківської, Донецької і Луганської областей. Докладніше про Диканівські очисні споруди – на офіційному сайті КП «Харківводоканал».

   

* * *

    13 квітня 2018 року відбулась зустріч фахівців Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з керівництвом басейнового управління з головою офісу Агентства ООН у справах біженців на сході України Мулусеу Мамо.

    Зустріч була обумовлена зверненням благодійної організації «Рух за духовне та національне відродження Донбасу «Пліч-о-Пліч» до голови Донецької ОДА Жебрівського П.І. та офісу Агентства ООН у справах біженців на сході України з питання екологічної ситуації, що склалася в с. Чигири Торецької міської ради.

    На виконання запиту Агентства ООН басейновою лабораторією моніторингу вод Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів 12.04.2018 були виконані лабораторні дослідження проб води у с. Чигири Торецької міської ради, зокрема в низині між шахтою ім. Гагаріна та шахтою «Южная», на вміст загально-санітарних вимірювань, солей важких металів та радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90.

    В рамках зустрічі голові офісу Агентства ООН у справах біженців на сході України Мулусеу Мамо були передані результати лабораторних досліджень та надана інша профільна інформація, що цікавила місію ООН.

   

* * *

    Оперативна інформація про розвиток весняного водопілля по басейнах р. Сіверський Донець, частини Дніпра та річок Приазов’я в зоні діяльності Сіверсько-Донецького БУВР станом на 12 квітня 2018 року...

   

* * *

    11 квітня 2018 року фахівці гідрогеолого-меліоративного відділу Сіверсько-Донецького БУВР у м. Авдіївка провели виховне заняття з екскурсією для учнів 2-А класу Авдіївської ЗОШ № 2, присвячене Всесвітньому дню водних ресурсів.

    Школярі побували в лабораторії, де хіміки І категорії Хавікова Ю.В. та Сірих Ю.М. розповіли дітям про стан якості водних ресурсів у регіоні, показали обладнання для визначення показників якості води та продемонстрували експрес-методи дослідження води на жорсткість.

    Виховну бесіду зі школярами на тему збереження водних ресурсів та дбайливого ставлення до природи провів начальник гідрогеолого-меліоративного відділу Балдін Є.А., акцентувавши увагу на особистому внеску кожного жителя планети у чистоту довкілля, і запросивши їх до участі у громадських природоохоронних заходах до Дня довкілля.

   

* * *

    11 квітня 2018 року в департаменті агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації відбулось засідання обласної комісії з визначення переліку водних об’єктів, що можуть бути передані у користування на умовах оренди, та вирішення питань щодо використання водних об’єктів, наданих в оренду до 01.07.2013.

    Участь у засіданні комісії узяли начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук та заступник начальника управління, голова комісії з реорганізації Донецького обласного управління водних ресурсів Н.О.Білоцерківська.

   

* * *

    10 квітня 2018 року в залі засідань Донецької облдержадміністрації відбулась нарада з питань організації проведення комплексної перевірки щодо виконання вимог закону та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб у Донецькій області комісією Державної служби з надзвичайних ситуацій під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

    Під час засідання Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін представив голову комісії – призначеного заступником ДСНС М.В.Ільченко. Комісія здійснить перевірку діяльності структурних підрозділів Донецької облдержадміністрації, територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, утворених комісій, підприємств, установ і організації з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту (докладніше).

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у нараді узяв начальник управління С.І.Трофанчук.

   

* * *

    10 квітня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    Оперативна інформація про розвиток весняного водопілля по басейнах р. Сіверський Донець, частини Дніпра та річок Приазов’я в зоні діяльності Сіверсько-Донецького БУВР станом на 6 квітня 2018 року...

* * *

    6 квітня 2018 року в Харківській облдержадміністрації під головуванням директора Департаменту екології та природних ресурсів Тимчука А.О. відбулась обласна селекторна нарада, на якій обговорювались заходи щодо проведення в Харківській області Всеукраїнської акції з упорядкування «За чисте довкілля», що триватиме до 30 травня 2018 року.

    Також під час наради обговорили питання отримання суб’єктами господарювання Харківської області дозвільно-погоджувальної документації у сфері екології та природних ресурсів (докладніше).

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь в селекторній нараді прийняв начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    5 квітня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось заключне заняття з циклу просвітницько-виховних зустрічей зі школярами з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів – 2018. В гостях у фахівців водогосподарської галузі побували учні 5-А, 5-Б і 5-В класів Слов’янської ЗОШ № 4.

    Заступник начальника управління Н.О.Білоцерківська розповіла дітям про історію заснування Всесвітнього дня води та показала поштові марки, що були створені за результатами творчого конкурсу Держводагентства (докладніше), а також ознайомила школярів з основними аспектами нашої діяльності з управління водними ресурсами в басейні Сіверського Дінця.

    Дізнатись більше про головну річку Сходу України та всі основні річкові басейни держави п’ятикласники змогли, подивившись відеофільм «Річки України», створений Держводагентством за сприяння Міністерства освіти й науки України. А фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод продемонстрували школярам експрес-методи дослідження води та її хімічні перетворення під впливом різних реагентів, спонукавши до вивчення наук природничого циклу.

    В ході розмови були висвітлені питання забруднення річок і озер побутовими відходами та шкоди довкіллю від різних видів сміття і показано відеоролик Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації стосовно прийнятої Програми поводження з відходами в Донецькій області, якою передбачено впровадження сортування та роздільного збору й переробки сміття, а також запрошено до участі в екологічній акції «Чистий берег Дінця», яка вже третій рік поспіль проводитиметься за ініціативи Сіверсько-Донецького БУВР та громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

   

* * *

    4 квітня 2018 року в стінах Сіверсько-Донецького БУВР відбулись перші збори нещодавно створеної Екологічної Асоціації «ЕКОСИСТЕМА». Для представників 10 громадських організацій екологічної спрямованості, які входять до її складу, була організована ознайомча екскурсія у басейновій лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР.

    Знайомство з виробничою діяльністю басейнового управління продовжилось за круглим столом, в рамках якого керівництво Сіверсько-Донецького БУВР розповіло гостям про основні напрямки діяльності установи, у тому числі про громадські ініціативи, які було втілено в життя спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження», з якою басейнове управління пов’язує тісна співпраця.

    Під час зустрічі також обговорили питання порядку денного засідання, що є цікавими для кожного з членів Екологічної Асоціації та громади, та поділились планами на найближче майбутнє.

   

* * *

    3 квітня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось чергове заняття просвітницько-виховного характеру для учнівської молоді, присвячене Всесвітньому дню водних ресурсів та Всеукраїнському дню навколишнього природного середовища. На зустріч із фахівцями Сіверсько-Донецького БУВР завітали учні 6-А, 6-Б і 6-В класів Слов’янської ЗОШ № 4.

    З вітальним словом до юних гостей звернувся начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., який розповів про діяльність басейнового управління із забезпечення водою необхідної кількості та належної якості населення та галузей економіки трьох областей України – Харківської, Донецької та Луганської, і побажав успіхів школярам в освоєнні нових знань про водні ресурси нашого краю.

    Відеофільм «Річки України», запропонований до показу Держводагентством за підтримки Міністерства освіти і науки України, допоміг поповнити багаж шкільних знань про басейни річок нашої держави та особливості кожного з них. Докладніше зупинившись на басейні основної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. ознайомила шестикласників з основними факторами забруднення річок внаслідок антропогенного впливу та перевагами впровадження автоматизованої системи моніторингу поверхневих вод у басейні Сіверського Дінця. В ході бесіди з учнівською молоддю були проаналізовані можливості відновлення еко-систем річок за допомогою природних чинників та наведені приклади вдалого застосування цих методів в інших країнах.

    Доцільним було окремо наголосити на шкідливому впливі неорганічних видів побутового сміття та необхідності запровадження роздільного його збору, сортування та переробки, що наразі й реалізується на Донеччині відповідно до обласної Програми поводження з відходами. І наостанок? як підсумок зустрічі, було показано відеоролик про те, як маленькі кроки щодня можуть з часом змінити на краще великий світ довкола тебе.

   

* * *

    3 квітня 2018 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Є.Антоненко взяв участь у роботі журі IV міського фестивалю шпаківень «Шпак HOUSE», організованому в Центрі культури і довкілля м. Слов’янська. За доброю традицією команди Слов’янських загальноосвітніх шкіл власноруч виготовили для пернатих друзів яскраво прикрашені будиночки, які креативно та артистично презентували в рамках фестивалю. Цього року свої оригінальні доробки представили загальноосвітні школи №№ 1, 4, 5 , 6, 12, 15 та 19.

    За результатами конкурсу творча дітвора, що дбає про збереження природи рідного краю, здобула заслужені нагороди, зокрема фотоальбоми «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна» від Сіверсько-Донецького БУВР. Басейнове управління також не залишилось без подарунка – заступнику начальника була подарована шпаківня, яка цього ж дня була встановлена на території подвір’я Сіверсько-Донецького БУВР. Решта експонатів фестивалю діти за допомогою дорослих розмістили на території Слов’янського курорту.

    Також заохочувальні подарунки від басейнового управління отримали і учасники III кінофестивалю «З любов’ю до рідної школи», який також проходив цього дня в стінах Центру культури і довкілля м. Слов’янська. Команди Слов’янських загальноосвітніх шкіл №№ 4, 8 і 15 власноруч створили мініфільми на тему «У колі друзів», які й були продемонстровані поважному журі та учасникам заходу.

   

* * *

    3 квітня 2018 року в м.Київ у залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства ім. Гаркуші М.А. відбулось чергове засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України за участі Першого заступника Голови Держводагентства України Хорєва М.Ю., який поінформував присутніх про підготовку до пропуску весняної повені та паводків у 2018 році.

    Серед питань, які були винесені на розгляд громадської ради при Держводагентстві України:

    В роботі громадської ради узяли участь і представники громадськості басейну Сіверського Дінця, члени громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

   

* * *

    З 2 по 4 квітня 2018 року фахівці Сіверсько-Донецького БУВР – заступник начальника відділу використання водних ресурсів Толстих А.О. та провідний інженер з використання водних ресурсів Слов’янського відділу КВВР Козирєва Н.О. пройшли навчання на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м.Києві, відповідно до графіку навчання працівників водогосподарської галузі, затвердженого Першим заступником Голови Держводагентства України Хорєвим М.Ю.

   

* * *

    2 квітня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    30 березня 2018 року в приміщенні Головного управління ДСНС України у Харківській області представники обласної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням першого заступника голови Харківської облдержадміністрації Беккера М.Л. узяли участь у селекторній нараді з питань готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році, яка відбулась під головуванням Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубка Г.Г.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у селекторній нараді узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М.

   

* * *

    30 березня 2018 року заключне заняття для школярів початкової ланки Слов’янської ЗОШ № 4 провели фахівці Сіверсько-Донецького БУВР. На цей раз до басейнового управління завітали учні 2-А і 2-Б класів, яким також було цікаво дізнатись про річки України та основну річку сходу нашої держави – Сіверський Донець з відеофільму «Річки України» Держводагентства, створеного за сприяння Міністерства освіти і науки України. Разом з провідним фахівцем із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. діти шукали відповіді на питання, чому річка може занедужати і чим їй допомогти, як треба дбати про водні ресурси рідного краю і що кожен з нас може зробити для чистоти довкілля.

    Особливе захоплення у малечі викликали чарівні перетворення води під впливом реагентів і визначення якості води експрес-методом, продемонстровані фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод Єкімовою І.О. та Гетьман І.О. У підсумку зустрічі фахівці управління запросили дітей до участі у громадських екологічних заходах Сіверсько-Донецького БУВР – толоках з очищення берегів річок і озер від сміття та творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді».

   

* * *

    30 березня 2018 року фахівцями Сіверсько-Донецького БУВР було продовжено цикл виховних занять для школярів, присвячених Всесвітньому дню водних ресурсів. До басейнового управління цього дня завітали учні 1-В та 2-В класів Слов’янської ЗОШ № 4. Як і на попередніх зустрічах з учнями молодшої школи, розмова була побудована у формі питань та відповідей на тему води та її значення для всього живого на планеті, причинах її захисту та основних чинниках забруднення, а також ролі кожного в процесі відновлення природної рівноваги.

    Дізнатись більше про річки України діти мали можливість з відеофільму «Річки України», створеного Держводагентством за сприяння Міністерства освіти і науки України. А про особливості басейну Сіверського Дінця та основні напрямки діяльності Сіверсько-Донецького БУВР з управління водними ресурсами, їх збереження та відродження учні почули від провідного фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою Сіверсько-Донецького БУВР Киркач Ю.В.

    Для підтримки жаги до знань та спонукання до відповідального ставлення до навчання учням були показані досліди з хімічними речовинами та експрес-дослідження якості води фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод Єкімовою І.О. та Гетьман І.О. На завершення зустрічі юні любителі природи подивились мультфільми про пригоди крапельки води та важливу роль кожного у збереженні рівноваги еко-систем на планеті.

   

* * *

    30 березня 2018 року в м. Сєвєродонецьк відбулось засідання колегії Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації за участі заступника голови Луганської облдержадміністрації Данієляна В.Р.

    В ході засідання колегії були розглянуті питання про підсумки природоохоронної роботи у 2017 році та основні напрямки діяльності у 2018 році, а також про функціонування державної системи моніторингу довкілля на регіональному рівні (докладніше).

    Від Сіверсько-Донецького БУВР в роботі колегії узяли участь начальник управління Трофанчук С.І., начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткова О.В. та фахівці Луганського РУВР. Начальник басейнового управління Трофанчук С.І. виступив з презентацією та доповіддю про здійснення Сіверсько-Донецьким БУВР державного моніторингу якості поверхневих водних об’єктів у Луганській області.

   

* * *

    29 березня 2018 року в м. Харків відбувся семінар для спеціалістів екологічних, енергетичних служб та охорони праці на підприємствах Харківської області з питань сучасних стандартів природоохоронної роботи на підприємствах та інновацій у природоохоронному законодавстві.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у семінарі узяв начальник Харківського РУВР Жук В.М. з доповіддю щодо нормативно-правових аспектів у водному законодавстві та останніх змін з питань видачі дозволів на спеціальне водокористування.

   

* * *

    29 березня 2018 року для учнів 7-В класу Слов’янської ЗОШ № 9 з нагоди Всесвітнього дня води було організовано екскурсію до басейнової лабораторії моніторингу вод. Перед початком екскурсії відбувся показ відеофільму «Річки України» та розмова-лекція про водні ресурси басейну річки Сіверський Донець, їх екологічний стан і наслідки антропогенного впливу, а також діяльність Сіверсько-Донецького БУВР з управління, збереження та відродження водних ресурсів у межах зони діяльності.

    Розподілившись на дві групи, семикласники побували у кожному з підрозділів лабораторії: гідрохімічному, радіологічному, токсикологічному, бактеріологічному та гідробіологічному, побачили приладовий парк для виконання державного та кризового моніторингу та розширили свої знання зі шкільного курсу хімії та біології, дізнавшись про методику визначення якості поверхневих вод та грунтів, в тому числі й у рамках співпраці з місієї ОБСЄ з визначення шкоди довкіллю на Сході України та пріоритетів його відновлення.

    З функціями і можливостями басейнової лабораторії моніторингу вод школярів знайомили начальник БЛМВ Лоткова О.В. та спеціалісти лабораторії Кудріна О.В., Єкімова І.О., П’ятирубльова І.А., Карва А.З., Шевчук Н.В.

   

* * *

    29 березня 2018 року ще одне виховне заняття з циклу зустрічей зі школярами з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів було проведено фахівцями Сіверсько-Донецького БУВР для учнів 3-А, 3-Б і 3-В класів Слов’янської ЗОШ № 4.

    Розмову з третьокласниками було побудовано у формі діалогу про значення води для життя на планеті та необхідність збереження водних ресурсів, особливо у нашому маловодному регіоні. Про його головну водну артерію – річку Сіверський Донець, а також про унікальні особливості інших річок України школярі мали можливість дізнатись з відеофільму «Річки України», створеного Держводагентством за сприяння Міністерства освіти й науки України, а потім поділитися враженнями про побачене й почуте.

    Провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. спонукала школярів замислитись над причинами «занедужання» річок та водойм і разом відшукати рецепти їх «оздоровлення», розповіла про здатність природи до самовідновлення та відповідальність кожної людини за стан навколишнього світу.

    Значення моніторингу вод у діяльності зі збереження та відновлення стану водних ресурсів у басейні Сіверського Дінця розкрили школярам фахівці басейнової лабораторії Єкімова І.О. та Гетьман І.О., а демонстрація хімічних реакцій та експрес-дослідження якості води допомогла зрозуміти важливість вивчення хімії, біології та інших наук природничого циклу.

   

* * *

    29 березня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось два з шести запланованих виховних занять для учнів Слов’янської ЗОШ № 4 в рамках Декади ВОДИ, організованої басейновим управлінням з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів. Протягом останнього тижня березня до управління мають завітати школярі початкової школи, а на початку квітня заплановані тематичні заняття для учнів 5-6 класів. І перше з циклу тематичних занять в Сіверсько-Донецькому БУВР було проведене для учнів 1-А та 1-Б класів.

    Як почали відзначати у світі День води і чому ця найрозповсюдженіша речовина на планеті Земля потребує нашого захисту? Як впливає людина на стан водних ресурсів і що кожен з нас може зробити для поліпшення екологічної ситуації? На ці та інші важливі питання школярі шукали відповіді разом із провідним фахівцем із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В.

    Усе найцікавіше про річки України, чим має пишатися кожен її громадянин, школярам було запропоновано дізнатись з відеофільму «Річки України» Держводагентства, створеного за сприяння Міністерства освіти і науки та рекомендованого до показу шкільній молоді з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів.

    Фахівець управління акцентувала увагу дітей на необхідності берегти водичку як у побуті, так і в природному середовищі, не засмічувати береги водойм та залучатись до участі у громадських толоках з благоустрою довкілля, яке Сіверсько-Донецьке БУВР щовесни проводить спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження». Зацікавило дітей і повідомлення про конкурс, в якому кожен із юних мешканців Придінців’я може показати, як варто любити свій рідний край і його головну водну артерію – річку Сіверський Донець.

    Та особливим захопленням першокласників супроводжувалась демонстрація чарівних перетворень води під впливом реагентів, організована для юних гостей фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод Єкімовою І.О. та Гетьман І.О.

    Завершилась зустріч з юними друзями Сіверського Дінця показом мультфільмів про пригоди крапельки води та важливість кожної ланки еко-системи для збереження природного балансу на планеті.

   

* * *

    29 березня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. узяв участь у засіданні колегії Донецької облдержадміністрації, яке відбулось у м. Мирноград.

    В ході засідання колегії директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Натрус С.П. доповів про стан виконання Програми поводження з відходами в Донецькій області. З проектом Програми зайнятості населення Донецької області на 2018-2020 роки ознайомила присутніх директор обласного центру зайнятості Рибалко В.М. (докладніше)

    Затверджену Програму забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2020 роки представив на колегії заступник директора департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Кобижча В.П. (докладніше)

    Про затвердження регіональної Програми забезпечення заходів з підготовки територіальної оборони Донецької області на 2018-2019 роки доповів т.в.о. військового комісара Донецького обласного військового комісаріату, полковник Колесник В.П.

    Також під час проведення колегії голова Донецької облдержадміністрації Жебрівський П.І. вручив державні нагороди жителям Донеччини, що прославили рідний край у різних сферах діяльності (докладніше) та зустрівся з переможцем грантового проекту «Український донецький куркуль» (докладніше).

   

* * *

    29 березня 2018 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Є.Антоненко взяв участь у роботі журі екологічного фестивалю «Екомода-2018», що проходив у стінах НВК №1 Слов’янської міської ради.

    16 конкурсантів з числа учнів навчального закладу представили на суд журі екстравагантні наряди з «відходів» та презентували свій виріб. П’ять учасників посіли почесні призові місця, ще п’ять отримали додаткові заохочувальні подарунки. Від Сіверсько-Донецького БУВР та громадської організації «Сіверський Донець – відродження» переможцям було вручено дипломи та фотоальбоми «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна». За активну участь у фестивалі кожен з конкурсантів отримав солодкі подарунки від благодійників.

    Захід супроводжувався вікториною про важливість збереження природи та про шкідливий вплив неорганічного сміття на еко-систему. На цю ж тему відбулась міні-вистава шкільного лялькового театру і демонстрація відеороликів про різновиди сміття, його шкоду та можливість утилізації.

   

* * *

    28 березня 2018 року провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Сіверсько-Донецького БУВР Киркач Ю.В. провела виховне заняття для п’ятикласників Слов’янської ЗОШ № 19, присвячене Всесвітньому дню води - 2018.

    Школярі з цікавістю дізнавались про головну водну артерію Сходу України – річку Сіверський Донець та інші річки України з однойменного фільму Держводагентства України, створеного за сприяння Міністерства освіти і науки та рекомендованого до показу у навчальних закладах з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів. А також аналізували причини «занедужання» річок та водойм і спільно шукали шляхи їх «оздоровлення» з урахуванням природних чинників.

   

* * *

    28 березня 2018 року спеціалістами Сіверсько-Донецького БУВР для учнів 7 і 9 класів Слов’янської ЗОШ № 19 було проведено виховну годину-лекцію з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів. Провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. ознайомила школярів з основними напрямками діяльності Сіверсько-Донецького БУВР з питань управління, використання та відтворення поверхневих вод в басейні Сіверського Дінця в межах Донецької, Луганської та Харківської областей. А також звернула увагу дітей на причини погіршення якості поверхневих вод у басейні, зокрема, на фактори забруднення водойм регіону стічними водами та побутовим сміттям, спонукаючи до ощадливого водокористування і дбайливого ставлення до водних об’єктів рідного краю.

    Розповідаючи про екологічні громадські заходи Сіверсько-Донецького БУВР, фахівець закликала школярів до активної участі у громадських толоках з прибирання від сміття прибережної захисної смуги річок та озер свого краю, запропонувала подати свої творчі й дослідницькі роботи на щорічний конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» та запросила молодь на ЕКОфестиваль, що відбудеться у вересні 2018 року на День Сіверського Дінця. До бібліотечного фонду школи було передано спецвипуск газети «Вісті Донбасу», фотоальбом «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна» та альманах творчих робіт переможців конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді».

   

* * *

    28 березня 2018 року спеціалісти Лисичанського відділу комплексного використання водних ресурсів Луганського РУВР: начальник відділу Аркатова О.І., начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу Бабак О.В., інженер І кат. Какуля І.О. провели виховне заняття для учнів 6-А та 6-Б класів Лисичанської загальноосвітньої школи № 25 (м. Новодружеськ), присвячене Всесвітньому дню водних ресурсів.

    В ході уроку школярі ознайомилися з цікавими фактами про вирішальну роль води в житті кожної людини на планеті, про важливість збереження водних ресурсів та економне використання прісної води. Школярі переглянули відеофільм «Річки України» та відео «Сміття в океані». На згадку про зустріч кожна дитина отримала календарик «22 березня – Всесвітній день води». Вчитель географії Черепяна Ж.О., яка й запросила на свій урок фахівців водогосподарської галузі, подякувала гостям за цікаву зустріч і зауважила, що дітям дуже корисно спілкуватись зі спеціалістами різних професій, щоб з перших вуст дізнаватись про життєво важливі речі.

   

* * *

    28 березня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась робоча нарада за участі представників Святогірської міської ради, керівництва ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп», Донецького облводресурсів, Сіверсько-Донецького БУВР та представників громадськості з питань розробки проекту благоустрою прибережної захисної смуги р. Сіверський Донець у м. Святогірськ.

   

* * *

    28 березня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась робоча нарада з розробки та коригування проектно-кошторисної документації по водогосподарських об’єктах Донецької області за участі керівництва ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп», заступників начальника Донецького обласного управління водних ресурсів, керівництва та фахівців Сіверсько-Донецького БУВР.

   

* * *

    27 березня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів фахівці Харківського регіонального управління водних ресурсів Колесникова С.В., Гладун Н.О. та Зубарєва О.Г. провели виховне заняття для учнів Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату.

    Основним акцентом зустрічі стали питання раціонального водокористування та дбайливого ставлення до водних об’єктів регіону, а також можливостей використання природних факторів для захисту водних ресурсів, їх збереження та відновлення.

    Учням, які брали участь у творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» 2017, було презентовано альманахи конкурсних робіт переможців, а також всіх охочих запрошено до участі у цьогорічному вже 12-му конкурсі дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді» 2018.

   

* * *

    27 березня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів спеціалісти Луганського регіонального управління водних ресурсів – в.о. начальника управління Борщевська Г.К., начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу Бабак О.В. та інженер І кат. з розрахунків та режимів Попова Н.В. провели зустріч-бесіду у форматі «круглого столу» з учнями Лисичанського багатопрофільного ліцею, вихованцями екологічного гуртка «Паросток», і його керівником, вчителем хімії та біології Волошиновим О.А., з яким фахівців-водників Луганщини пов’язує багаторічна плідна співпраця у напрямку екологічної освіти та виховання молоді.

    Бесіда пройшла у формі відкритого діалогу з юними захисниками природи і стосувалась питань вичерпності запасів прісної води на планеті та собівартості питної води в Україні, проблем водопостачання населення та водовідведення стічних вод, причин забруднення водних ресурсів та шляхів відновлення їх за допомогою природних факторів, відповідно до теми цьогорічного відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів «Природа для води».

    Для перегляду учням було запропоновано відеофільм «Річки України», створений Держводагентством за сприяння Міністерства освіти і науки України і вручено календарики «22 березня – Всесвітній день води».

    Однією з тем зустрічі стало обговорення результатів участі фахівців басейнової лабораторії моніторингу вод в екологічному проекті ОБСЄ на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України, за підсумками якого було видано публікацію «Оцінка екологічної шкоди та пріоритети відновлення довкілля на сході України», яку і подарували членам екологічного гуртка для поглибленого вивчення представники Луганського РУВР.

   

* * *

    27 березня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР за участі керівництва відділів Департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації відбулась робоча нарада щодо організації робіт з підготовки зрошувальних систем у Донецькій області до поливного сезону 2018 року з урахуванням потреб малого та середнього сільгоспвиробника, а також розробки обласної Програми розвитку агропромислового комплексу та меліорації земель Донецької області.

    Участь у засіданні взяли представники Сіверсько-Донецького БУВР, гідрогеолого-меліоративного відділу (м.Авдіївка) у складі басейнового управління, Донецького управління облводресурсів, Маріупольського та Слов’янського МУВГ.

   

* * *

    27 березня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась робоча нарада щодо результатів роботи комісій з реорганізації Донецького обласного управління водних ресурсів та Донецького міжрайонного управління водного господарства, проведена з метою забезпечення координації дій в межах Донецької області в період реорганізації органів управління, що належать до сфери управління Держводагентства.

    Участь у засіданні узяли представники Сіверсько-Донецького БУВР, гідрогеолого-меліоративного відділу (м.Авдіївка) у складі басейнового управління, Донецького облводресурсів, Маріупольського МУВГ, Слов’янського МУВГ.

    В ході наради були також розглянуті питання підготовки документів для надання послуг, пов’язаних із забором води з використанням водозабірних споруд зазначених водогосподарських організацій.

   

* * *

    27 березня 2018 року провідний інженер з використання водних ресурсів Слов’янського відділу КВВР Сіверсько-Донецького БУВР Скворцова М.С. провела виховне заняття з учнями 4-В класу Слов’янської ЗОШ № 15, присвячене Всесвітньому дню води.

    Дітям було показано відеофільм «Річки України», створений Держводагентством за сприяння Міністерства освіти і науки України, та докладніше розказано про основну водну артерію Сходу України – річку Сіверський Донець.

    В ході розмови зі школярами акцентовано увагу на необхідності збереження водних ресурсів та діяльності Сіверсько-Донецького БУВР у цьому напрямку. Кожному учаснику зустрічі вручений на пам’ять «Записник ДРУГА ВОДИ», а бібліотечному фонду школи подаровано інформаційно-просвітницькі матеріали про Сіверський Донець.

   

* * *

    26 березня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації (м. Краматорськ) під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    26 березня 2018 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у засіданні технічної ради Харківського обласного управління водних ресурсів, в ході якого були розглянуті питання щодо режимів роботи водних об’єктів на території Харківської області.

   

* * *

    24 березня 2018 року колектив Сіверсько-Донецького БУВР підтримав проведення щорічної всесвітньої акції «Година Землі», яка цього року проводилась з акцентом на зв’язку людини з природою та впливу наших споживацьких звичок на планету.

    «Година Землі» (англ. Earth Hour) – щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи), котра проводиться останньої або передостанньої суботи березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети. Вперше подія була організована Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням «The Sydney Morning Herald» у 2007 році та отримала світову підтримку в 2008 році.

    В рамках підтримки акції «Година Землі» працівників басейнового управління було поінформовано про умови проведення акції та її мету.

    Докладніше про акцію – на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

   

* * *

    23 березня 2018 року в рамках Декади ВОДИ, присвяченої Всесвітньому дню водних ресурсів, фахівці Сіверсько-Донецького БУВР на чолі з начальником управління С.І.Трофанчуком побували в Навчально-виховному комплексі № 1 Слов’янської міської ради.

    На зустрічі зі школярами 5-9 класів у форматі відкритого діалогу обговорювались питання збереження та відновлення водних ресурсів басейну Сіверського Дінця, в тому числі з урахуванням природних чинників, зважаючи на тематику Дня води 2018: «Природа для води» (Природа на захисті водних ресурсів).

    Школярі з цікавістю подивились пізнавальний відеофільм «Річки України», створений Держводагентством за сприяння Міністерства освіти і науки України.

    З метою формування екологічного світогляду і дбайливого ставлення до водних ресурсів, учнівському й педагогічному колективу навчального закладу було запропоновано залучатись до участі у громадських екологічних заходах Сіверсько-Донецького БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження»: громадських толоках з очищення берегів річок і водойм басейну, зокрема, акції «Чистий берег Дінця», творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» та ЕКОфестивалі «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» до Дня Сіверського Дінця.

    На згадку про зустріч діти отримали в подарунок тематичні календарики, а бібліотечний фонд навчального закладу поповнився інформаційними матеріалами про Сіверський Донець та діяльність Сіверсько-Донецького БУВР.

   

* * *

    23 березня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів начальник Харківського РУВР Жук В.М. провів лекцію зі студентами-екологами 3 курсу Харківського гідрометеорологічного технікуму з питань технологій захисту навколишнього середовища та значення природи у водоохоронних заходах.

   

* * *

    22 березня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів начальник Харківського РУВР Жук В.М. провів тематичну зустріч-лекцію з учнями 8-Б класу Харківської середньої загальноосвітньої школи № 53, на якій розповів про стан водних об’єктів басейну Сіверського Дінця та значення природних чинників у збереженні водних ресурсів.

    Для перегляду школярам було запропоновано відеофільм «Річки України», створений Держводагентством за сприяння Міністерства освіти і науки України, а також презентовано інформаційні матеріали Сіверсько-Донецького БУВР стосовно діяльності управління та відзначення Дня Сіверського Дінця.

   

* * *

    22 березня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось розширене засідання колегії басейнового управління за участі представників Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, Донецького обласного управління водних ресурсів, структурних підрозділів басейнового управління, громадськості та преси.

    Про підсумки роботи водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець за 2017 рік публічно звітував начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук. Він також окреслив основні завдання на І півріччя 2018 року з урахуванням реорганізації органів управління в Донецькій та Харківській областях, що належать до сфери управління Держводагентства України.

    В ході колегії докладніше було розглянуто зміни структури та функцій Сіверсько-Донецького БУВР з питань управління водними ресурсами та водогосподарсько-меліоративним комплексом Донецької області після реорганізації Донецької гідрогеолого-меліоративної експедиції та Донецького обласного управління водних ресурсів шляхом приєднання їх до басейнового управління.

    Проведення колегії співпало з відзначенням Всесвітнього дня водних ресурсів, гаслом якого в 2018 році є «Природа для води» (Природа на захисті водних ресурсів), тож на адресу всіх присутніх були зачитані вітання від Голови Держводагентства України І.І.Овчаренко та установ і організацій-партнерів. А також було продемонстровано новий відеофільм «Річки України», створений Держводагентством за сприяння Міністерства освіти і науки України, рекомендований для показу у загальноосвітніх навчальних закладах з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів.

   

* * *

    21-22 березня 2018 року в м. Київ у рамках проекту Європейського Союзу «Водна ініціатива плюс для країн Східного Партнерства» відбувся дводенний семінар «Основи роботи з лабораторіями й основи стандартів управління якістю ISO» для фахівців лабораторних підрозділів. Семінар був спрямований на узгодження та вдосконалення знань про основи (принципи і термінологію) управління якістю у лабораторіях та вимоги до аккредитації (на основі стандарту ISO 17025).

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь у семінарі узяли начальник басейнової лабораторії моніторинг вод Лоткова О.В. та провідний хімік БЛМВ Кудріна О.В.

   

* * *

    21 березня 2018 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненко В.Є. та фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Киркач Ю.В. провели виховну бесіду з учнями 6х класів Слов’янської ЗОШ № 4, присвячену Всесвітньому дню водних ресурсів. Захід було організовано фахівцями бібліотеки-філії № 5 КЗ «Централізована система публічних бібліотек м. Слов’янська» за сприяння Сіверсько-Донецького БУВР.

    На зустрічі йшлося про історію започаткування Всесвітнього дня води і, відповідно до тематики його відзначення 2018 року «Природа для води» (Природа для збереження водних ресурсів), висвітлювались питання подолання водних проблем ХХІ століття з урахуванням природних чинників, необхідності збереження та відновлення екосистем, раціонального використання водних ресурсів, особливо у нашому волого-дефіцитному регіоні, та дбайливого ставлення до головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець.

    Учням та викладачам було продемонстровано відеоролик «Річки України», створений Держводагентством за сприяння Міністерства освіти і науки України.

    А також запрошено до участі у громадських екологічних заходах Сіверсько-Донецького БУВР – толоках на берегах річок, творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» та ЕКОфестивалі до Дня Сіверського Дінця.

    На згадку про зустріч до фондів шкільної бібліотеки ЗОШ № 8 та бібліотеки-філії № 5 КЗ «ЦСПБ м. Слов’янська» були передані інформаційні видання: альманах переможців конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», спецвипуск газети «Вісті Донбасу», присвячений Дню Сіверського Дінця та фотоальбом «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна».

   

* * *

    21 березня 2018 рокуначальник Харківського РУВР Жук В.М. та провідний інженер з використання водних ресурсів відділу ВВРМ Харківського РУВР Пономаренко Д.В. узяли участь у заходах Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова.

    З нагоди Всесвітнього дня води фахівцями Харківського РУВР було проведено бесіду зі студентами 5 курсу, що навчаються за спеціальністю «Прикладна екологія», про діяльність управління з реалізації державної політики у сфері розвитку водного господарства, використання та відтворення поверхневих водних ресусрів в басейні річки Сіверський Донець, перспективи подолання водних проблем ХХІ століття з урахуванням природних факторів, необхідності збереження та відновлення екосистем з використанням орієнтованих на природу рішень в управлінні водними ресурсами.

   

* * *

    З 20 березня 2018 року в Державному агентстві водних ресурсів України вперше до Всесвітнього дня водних ресурсів організовано перегляд виставкових робіт учасників конкурсів «Сіверський Донець – очима молоді» та «Барви Дністра». Докладніше – на офіційному сайті Держводагентства України.

    Ці конкурси сприяють формуванню екологічного світогляду та екокультури, виховують юне покоління українців у дусі любові до природи, дбайливого ставлення до водних ресурсів рідного краю. Докладніше про творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді», який з 2007 року проводиться Сіверсько-Донецьким БУВР спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження», можна у розділі «День Сіверського Дінця» на нашому сайті.

    Виставку мають можливість побачити усі держслужбовці та гості Агентства, зокрема, учнівська молодь Києва в рамках тематичних зустрічей фахівців водогосподарської галузі зі школярами й студентами з нагоди Всесвітнього дня води. Докладніше – на офіційному сайті Держводагентства України.

   

* * *

    16 березня 2018 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо ускладнення погодних умов на території України 17-19 березня 2018 року, що проходило у селекторному режимі під головуванням Віце-прем’єр-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

    Докладніше – на офіційному сайті Харківської облдержадміністрації.

   

* * *

    16 березня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів інженер Ι категорії з використання водних ресурсів Харківського РУВР Зубарєва О.Г. спільно зі спеціалістами гідрогеолого-меліоративного відділу Харківського обласного управління водних ресурсів провела лекцію з водокористувачами Харківської області на тему «Шкідливий вплив фосфатів на екосистеми водних об'єктів».

   

* * *

    16 березня 2018 року в м. Покровськ Донецької області на базі позашкільного навчального закладу «Центр творчості та дозвілля» відбулась обласна науково-практична конференція з питань впровадження у виробництво інтенсивних технологій вирощування сільгоспкультур, удосконалення структури посівних площ та підвищення рівня економічної ефективності сільгоспвиробництва.

    На запрошення Департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації участь у конференції узяв начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук.

    Докладніше про подію – на офіційному сайті Донецької облдержадміністрації.

   

* * *

    16 березня 2018 року фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецього БУВР, за зверненням Слов’янської міської ради, взяли участь у роботі комісії міської ради щодо розгляду питання та встановлення фактів забруднення р. Казенний Торець в районі вул. Гудованцева (старе русло). Комісійне обстеження відбулось через відеоролік, що був розміщений 20.02.2018 в мережі Інтернет.

    У виїзному засіданні робочої групи також узяли участь головний еколог м. Слов’янськ та представники Державної екологічної інспекції в Донецькій області, КП «Водозниження», КП «Словміськводоканал», Управління ЖКГ Слов’янської міської ради та міської інспекції з благоустрою.

    Провідним хіміком гідрохімічного сектору басейнової лабораторії моніторингу вод Кудріною О.В. та хіміком II категорії гідрохімічного сектору БЛМВ Гетьман І.О. були відібрані проби води у трьох точках (з труби водовідведення в районі вул. Гудованцева, зливної води, що стікає з вулиці Граничної в озеро в районі вулиці Коккінакі та скиду стічних вод з дренажної системи). За підсумками комісійного обстеження та за результатами лабораторних досліджень в подальшому мають бути прийняті відповідні рішення.

   

* * *

    15 березня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління за участі представників Донецького обласного управління водних ресурсів та Слов’янського міжрайонного управління водного господарства. На засіданні були розглянуті питання порядку денного:

   

* * *

    7 березня 2018 року в Донецькій облдержадміністрації (м. Краматорськ) відбулась робоча нарада під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського, за участі заступників голови В.В.Ремського та В.О.Лаврика.

    Участь у робочій нараді узяв начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук з доповіддю-презентацією про основні аспекти діяльності Сіверсько-Донецького БУВР у 2017 році та перспективні плани на поточний рік.

   

* * *

    7 березня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР за доброю традицією відбулись урочисті збори колективу з нагоди Міжнародного Жіночого Дня.

    Від імені всіх чоловіків басейнового управління тепло привітали жінок колективу зі святом 8 Березня начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук та заступник начальника В.Є.Антоненко.

    Чудовим подарунком до свята став «весняний букет» з вокальних, хореографічних і театральних композицій, який презентували присутнім вокальний колектив «Сольвейг» (керівник: Інна Куриленко), Центр танцювальних мистецтв «Грація» (керівник: Олексій Овчинніков), театральний клас Школи мистецтв м.Слов’янська (керівник: Марина Шевельова), а також слов’янська поетеса літературного об’єднання «Світанок» Любов Мєженіна і музикант-віртуоз, керівник козацького гурту «Грайте, музики» Сергій Гусаченко.

   

* * *

    6 березня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я у межах Харківської, Донецької і Луганської областей на весняний період 2018 року.

    Участь у засіданні узяли члени Міжвідомчої комісії з трьох областей, представники Харківського та Донецького управлінь облводресурсів, Харківського регіонального центру з гідрометеорології, Департаменту екології та природних ресурсів, Департаменту з питань цивільного захисту, Департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації, Департаменту ЖКГ, Управління екології та природних ресурсів, Управління з питань цивільного захисту Луганської облдержадміністрації, Державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія», ГУ ДСНС України в Донецькій області, ГУ Держпродспоживслужби України в Донецькій області, Державної екологічної інспекції в Донецькій та в Луганській областях, КП «Харківводоканал», Управління каналу «Дніпро-Донбас», КП «Компанія «Вода Донбасу», КП «Попаснянський районний водоканал», ТОВ «Краматорськтеплоенерго», СО «Зміївська ТЕС» ПАТ «Центренерго», СО «Слов’янська ТЕС» ПАТ «Донбасенерго», СО «Курахівська ТЕС» ТОВ «Східенерго», ВП «Миронівська ТЕС» ПАТ «Донецькобленерго», ПАТ «Донрибкомбінат».

    Голова Міжвідомчої комісії, начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук доповів присутнім про виконання рішень Міжвідомчої комісії від 15 листопада 2017 року, зазначивши, що встановлені тоді оптимальні режими роботи на водних об’єктах в зоні діяльності басейнового управління дозволили забезпечити сталу роботу водогосподарського комплексу та створити умови для безаварійного пропуску весняної повені поточного року. А також поінформував про результати роботи водогосподарського комплексу в басейнах р. Сіверський Донець, р. Дніпро та річок Приазов’я в період осінньо-зимової межені 2017-2018 років.

    С.І.Трофанчук наголосив, що основним завданням є необхідність розглянути питання щодо роботи водогосподарського комплексу на весняний період 2018 року та, враховуючи пропозиції учасників засідання, встановити оптимальні режими основних водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем для їх наповнення з метою сталої роботи в меженний період та забезпечити виконання заходів для безаварійного пропуску дощових паводків і весняної повені. Головою Міжвідомчої комісії було поставлене завдання до 1 травня 2018 року забезпечити в цілому наповнення водосховищ комплексного призначення до відміток НПУ або до максимально можливих об’ємів, з урахуванням наявної водності та за рахунок перекидання стоків і оперативного прийняття управлінських рішень.

    З прогнозом характеристики весняної повені в басейні р. Сіверський Донець та річок Приазов’я у 2018 році ознайомила учасників засідання В.М.Фаворова, начальник відділу гідрометзабезпечення Харківського регіонального центру з гідрометеорології. Вона зазначила, що весняне водопілля 2018 року очікується нижчим за норму, але вищим за минулий рік, а його ймовірній початок – приблизно в другій-третій декаді березня.

    Начальник відділу техніко-екологічної безпеки Сіверсько-Донецького БУВР В.Г.Баюш розповів про заходи з підготовки до безаварійного пропуску весняної повені та встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем в басейнах р. Сіверський Донець, р. Дніпро та річок Приазов’я на весняний період 2018 року.

    Про якісний стан поверхневих водних об’єктів в басейнах р. Сіверський Донець, р. Дніпро та річок Приазов’я в межах Харківської, Донецької і Луганської областей за результатами державного моніторингу та про зміни у законодавстві в частині розроблення нормативів ГДС забруднюючих речовин поінформувала присутніх начальник басейнової лабораторії моніторингу вод О.В.Лоткова. А начальник відділу використання водних ресурсів Сіверсько-Донецького БУВР О.А.Врагова озвучила загальні показники використання водних ресурсів згідно даних звітності за формою 2-ТП водгосп за 2017 рік.

    Заслухавши інформації та пропозиції учасників зустрічі щодо встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем в басейнах р. Сіверський Донець, р. Дніпро та річок Приазов’я в межах Харківської області, Донецької і Луганської областей на весняний період 2018 року, Міжвідомчою комісією за підсумками засідання було прийнято відповідне рішення.

   

* * *

    5 березня 2018 року в Харківському управлінні облводресурсів відбулось засідання технічної ради, на якій були розглянуті питання щодо використання сталевих трубопроводів в ПАТ «Слобожанський» в Чугуївському районі Харківської області та розроблення режимів роботи водосховищ, що знаходяться на балансі міжрайонних управлінь водного господарства, на період весняної повені 2018 року.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР участь в засіданні тех.ради узяв начальник Харківського РУВР В.М.Жук.

   

* * *

    5 березня 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратній нараді Донецької облдержадміністрації (м. Краматорськ) під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського.

   

* * *

    Згідно розпорядження голови Харківської облдержадміністрації Ю.О.Світличної від 2 березня 2018 року № 124 «Про утворення регіонального оперативного штабу для керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків» начальник Харківського РУВР Жук В.М. включений до посадового складу Регіонального оперативного штабу для керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків.

    Докладніше – на офіційному сайті Харківської облдержадміністрації.

   

* * *

    28 лютого 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь у круглому столі «Зелені Шляхи Донеччини – туристичний актив регіону», який відбувся на базі Відокремленого підрозділу «Слов’янський технікум Луганського національного аграрного університету».

    Круглий стіл було організовано згідно з планом роботи КУК «Донецький обласний учбово-методичний центр культури» для обговорення можливостей створення туристичного шляху поблизу НПП «Святі Гори» та заповідника «Крейдяна флора». Для участі у круглому столі були запрошені представники об’єднаних територіальних громад та місцевих органів самоврядування, природно-заповідного фонду, туріндустрії, бізнесу, громадські організації та активісти, представники закладів культури, освіти, зацікавлені організації та установи, тощо.

    Основним доповідачем виступив Координатор з розвитку мережі Зелених Шляхів в Україні С.Б.Підмогильний (м.Київ), представник Української асоціації активного та екологічного туризму, яка за підтримки іноземних партнерів Фонду «Партнерство для навколишнього середовища» впроваджує в Україні модель функціонування туристичних шляхів Greenways (Зелені Шляхи).

    Проект базується на системі сталого розвитку і пропонується до реалізації на територіях зі значним екотуристичним потенціалом, де екотуризм может бути одним із пріоритетних шляхів розвитку економічної та соціальної сфери регіону. Зелені Шляхи є основою для реалізації місцевих ініціатив соціального характеру і проектів, пов’язаних з охороною природи та ландшафтів, збереженням культурної спадщини, екологічним туризмом і транспортом, який не забруднює навколишнє середовище.

    Учасники отримають широку консультаційну, освітню, методичну підтримку, готовий інструментарій до впровадження. Очікується, що реалізація проекту сприятиме економічному розвитку регіону, пожвавленню ділової та соціальної активності місцевих громад, розвитку малого і середнього бізнесу, впровадженню нових шляхів розвитку підприємництва, насамперед, для сільських територій, зростанню іміджевої та інвестиційної привабливості регіону.

   

* * *

    26 лютого 2018 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у круглому столі «Стан водних ресурсів в Харківській області», який відбувся у приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації.

   

* * *

    26 лютого 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратному засіданні Донецької облдержадміністрації (м. Краматорськ) під головуванням голови Донецької ОДА – керівника обласної військово-цивільної адміністрації П.І.Жебрівського.

   

* * *

    22 лютого 2018 року в м. Святогірськ відбулось засідання колегії Донецької обласної державної адміністрації під головуванням голови Донецької ОДА П.І.Жебрівського. До розгляду колегії були подані такі питання порядку денного:

 1. Про виконання регіональної програми «Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки».
 2. Про проект регіональної програми «Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 роки» (докладніше).
 3. Децентралізація у Донецькій області: Сучасний стан та перспективи розвитку (докладніше).
 4. Про хід реалізації проектів, які фінансуються за рахунок коштів міжнародних організацій (докладніше).
 5. Про затвердження Програми забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2020 роки.

    Участь у засіданні колегії узяв начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук. Докладніша інформація та фото розміщені на сайті Донецької облдержадміністрації.

   

* * *

    22 лютого 2018 року начальник Харківського РУВР В.М.Жук узяв участь у науково-практичному семінарі «Клімат сучасності та екологічні проблеми у світі», який проводився на базі Харківського гідрометеорологічного технікуму, з вітальним словом, розповіддю про діяльність управління та майстер-класом по вимірюванню швидкості течії.

   

* * *

    21 лютого 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук провів оперативну нараду з колективом Харківського РУВР з питань реформування водогосподарської галузі.

   

* * *

    20 лютого 2018 року заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Є.Антоненко узяв участь у засіданні регіональної конкурсної комісії з оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, що відбулось у м. Краматорськ під головуванням голови Донецької облдержадміністрації П.І.Жебрівського.

    Докладніше: на офіційному сайті Донецької облдержадміністрації.

   

* * *

    19 лютого 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулась зустріч керівництва Сіверсько-Донецького БУВР в особі начальника управління С.І.Трофанчука і заступника начальника Н.О.Білоцерківської, за участі заступника голови громадської організації «Сіверський Донець – відродження» С.В.Зіньковської, з представниками руху «Сильні громади» – координатором регіональної мережі руху Андрієм Грудкіним (м. Торецьк) та журналістами руху Володимиром Рихліцьким (м. Київ) і Денисом Бігуновим (м. Слов’янськ).

    Темою зустрічі стало обговорення можливостей співпраці в організації фестивалів, зокрема Фестивалю інновацій для школярів та студентів, заснування якого ініціює рух «Сильні громади», маючи намір провести його у Слов’янську.

    Зважаючи на багаторічний досвід проведення творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» та громадської екологічної акції «День Сіверського Дінця», одним із форматів якої в 2017 році став ЕКОfest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові», представники Сіверсько-Донецьке БУВР та ГО «Сіверський Донець – відродження» підтримали ідею проведення Фестивалю інновацій за тематикою, пов’язаною з водним фактором, та запропонували посильну допомогу в організації взаємодії з навчальними закладами регіону.

    Гостям було проведено екскурсію басейновою лабораторією моніторингу вод і презентовано інформаційні матеріали стосовно громадської екологічної діяльності Сіверсько-Донецького БУВР (докладніше).

   

* * *

    19 лютого 2018 року начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук узяв участь в апаратному засіданні Донецької облдержадміністрації (м. Краматорськ) під головуванням голови Донецької ОДА – керівника обласної військово-цивільної адміністрації П.І.Жебрівського.

   

* * *

    15 лютого 2018 року в м. Дніпро відбулось засідання колегії Держводагентства України про підсумки діяльності за 2017 рік. Голова Держводагентства націлила керівників водогосподарських організацій на спільну роботу задля досягнення головної мети – доброго стану вод України.

    Аналізуючи діяльність регіональних водогосподарських організацій, І.І.Овчаренко зазначила, що специфіка управління водними ресурсами істотно різниться залежно від індивідуальних особливостей кожного річкового басейну: «Тільки достеменно розуміючи особливості річкового басейну можна приймати ефективні управлінські рішення. Загальні результати з реалізації басейнового принципу управління водними ресурсами України залежать від відповідального ставлення кожного працівника до виконуваної ним роботи».

    Про підсумки діяльності Сіверсько-Донецького БУВР за 2017 рік доповідав начальник управління С.І.Трофанчук.

    Докладніше про подію – на офіційному сайті Державодагентства України та Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

   

* * *

    З 29 січня по 9 лютого 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР проводилось функціональне навчання та перевірка знань посадових осіб у сфері цивільного захисту на обласних курсах удосконалення керівних кадрів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Донецької області. Навчання проводив викладач обласних курсів Овсянніков Є.Г. у присутності провідного інженера з охорони праці Харченка Д.Є. за обов’язками фахівця, що забезпечує техногенну та пожежну безпеку.

    Від Сіверсько-Донецького БУВР навчання пройшли начальник управління Трофанчук С.І. за обов’язками начальника цивільного захисту управління і заступник начальника управління Білоцерківська Н.О. за обов’язками голови евакуаційної (об’єктової) комісії Сіверсько-Донецького БУВР.

   

* * *

    8 лютого 2018 року в Києві у залі засідань Держводагентства України відбулось засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України, на якому були розглянуті питання громадської оцінки сучасного екологічного впливу Дністровського гідроенерговузла на екосистему р. Дністер; виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині якості води і управління водними ресурсами; будівництва ГЕС в Карпатському регіоні та їх екологічних наслідків; доцільності розробки нових Правил експлуатації Дніпровських водосховищ тощо.

    Докладніше про це дивіться на офіційному сайті Державодагентства України.

    Від громадськості басейну Сіверського Дінця участь у засіданні громадської ради при Держводагентстві України узяла С.В.Зіньковська, заступник голови громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

   

* * *

    8 лютого 2018 року в Києві у приміщенні прес-центру Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулось представлення публічного звіту Голови Держводагентства України І.І.Овчаренко про підсумки діяльності водогосподарської галузі України за 2017 рік. Докладніше про це: на сайті «Укрінформ» (відеоверсія) та на сайті Державного агентства водних ресурсів України.

    Зокрема, Голова Держводагентства доповіла про спрощення процедури видачі дозволів на спеціальне водокористування в рамках гармонізації українського законодавства до вимог Європейського Співтовариства, про здійснені заходи з екологічного оздоровлення річок України у 2017 році та запровадження сучасних геоінформаційних систем у водному секторі, а також наголосила, що «українці мають змінити своє ставлення до води і навчитись її поважати», закликавши всіх долучитись до заходів, присвячених Дням річок – Південного Бугу, Дністра, Дунаю, Дніпра та Сіверського Дінця.

    Громадськість басейну Сіверського Дінця на публічному заході була представлена в особі С.В.Зіньковської, заступника голови громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

   

* * *

    7 лютого 2018 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у вузівській конференції Харківського національного університету будівництва та архітектури з доповіддю «Умови режиму роботи каналу Дніпро-Донбас та забезпечення проведення водообміну у Краснопавлівському водосховищі».

   

* * *

    З 6 по 20 лютого 2018 року в холі Міністерства екології та природних ресурсів України відкрилась виставка фотографій і малюнків учасників ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» 2017.

    Її мета – популяризація серед колективу та відвідувачів Мінприроди творчого потенціалу талановитої української молоді, спрямованого на збереження довкілля та підвищення рівня екологічної свідомості громадян.

    Інформацію про виставку розміщено на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України (перейти на сайт).

    На виставці представлено близько 140 кращих робіт конкурсантів з Харківської, Донецької та Луганської областей. Загалом же на конкурс у 2017 році було подано 1134 роботи за шістьма номінаціями: фотографії, малюнки, вироби з природних і вжиткових матеріалів, поетичні та прозові твори, дослідницькі роботи, агітаційні розробки. 108 з них визначено переможцями та розміщено в альманаху творчих робіт «Сіверський Донець – очима молоді» (завантажити).

    Нагородження переможців 2017 року відбулось 30 жовтня в м. Слов’янськ (по Донецькій області), 14 листопада в м. Лисичанськ (по Луганській області), 22 листопада в м. Харків (по Харківській області) в рамках заходів з відзначення Дня Сіверського Дінця – 2017.

    Конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» з 2007 року проводиться Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» за сприяння Держводагентства України та підтримки Донецької, Луганської і Харківської обласних державних адміністрацій.

    З детальною інформацією про конкурс та інші заходи з відзначення Дня Сіверського Дінця можна ознайомитись на нашому сайті в розділі "День Сіверського Дінця" (перейти на сторінку).

   

* * *

    З 30 січня 2018 року, відповідно до наказу Державного агентства водних ресурсів України від 29.01.2018 № 38 «Про реорганізацію Донецького облводресурсів», Сіверсько-Донецьким БУВР проводяться заходи, передбачені чинним законодавством України, з реорганізації Донецького обласного управління водних ресурсів шляхом приєднання до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, зокрема створена і працює комісія з реорганізації Донецького облводресурсів, до якої перейшли повноваження щодо управління справами Донецького облводресурсів.

   

* * *

    2 лютого 2018 року в читальній залі Центральної міської бібліотеки м. Слов’янська в рамках засідання літературного об’єднання «Світанок» відбулась урочиста презентація фотоальбому «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна», який побачив світ наприкінці минулого року з творчої ініціативи Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів за підтримки Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій і ГО «Сіверський Донець - відродження».

    Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. та його заступник Антоненко В.Є. в затишній атмосфері творчого вечора подарували примірники видання, яке присвячене головній водній артерії сходу України – річці Сіверський Донець, талановитим авторам віршів та фотографій, що увійшли до фотоальбому, а також давнім друзям басейнового управління.

    Приємною родзинкою і творчим акордом заходу стали музичні композиції талановитих митців м. Слов’янська та декламування віршованих творів, які є поетичною складовою фотоальбому «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна».

   

* * *

    29 січня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання технічної ради басейнового управління з розглядом питань порядку денного:

   

* * *

    23 січня 2018 року у зв’язку з тим, що в м. Слов’янську спостерігалось суттєве ускладнення погодних умов: сильні снігові опади, значне утворення та збільшення висоти снігового покриву, посилення швидкості вітру, хуртовини та снігові замети, колектив Сіверсько-Донецького БУВР був мобілізований для усунення наслідків негоди.

    Близько 12 працівників басейнового управління та спецтехніка Донецького міжрайонного управління водних ресурсів були задіяні для розчищення під’їзних шляхів до басейнового управління і сусідніх установ, прилеглої території та території внутрішнього двору адмінбудівлі Сіверсько-Донецького БУВР.

   

* * *

    22 січня 2018 року начальник Харківського РУВР Жук В.М. узяв участь у засіданні технічної ради Харківського управління облводресурсів, на якому розглядались питання щодо коригування графіку розрахункового режиму роботи Берекського водосховища, у зв’язку з проведенням ремонтних робіт на гідротехнічній споруді.

   

* * *

    12 січня 2018 року зі святом Старого Нового року колектив Сіверсько-Донецького БУВР вітав фольклорний вокальний ансамбль «Слов’яночка» (керівник: Ганна Кушнір), з яким басейнове управління пов’язує багаторічна дружба.

    Народні пісні у виконанні учасників ансамблю створили святковий настрій та феєричну атмосферу Щедрого вечора із його гуляннями, щедруванням та посіванням. А дотепні гуморески та жартівливі вокальні композиція подарували заряд позитивних емоцій і втіху всім глядачам концерту.

    Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І., дякуючи за виступ, презентував членам фольклорного вокального ансамблю «Слов’яночка» новий фотоальбом «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна».

   

* * *

    5 січня 2018 року колектив Сіверсько-Донецького БУВР з Різдвом Христовим прийшли привітати вихованці Центру дитячої та юнацької творчості м. Слов’янська.

    Театралізована різдвяна вистава, у якій взяв участь начальник басейнового управління Трофанчук С.І., біблійна розповідь про народження Сина Божого, особливості та звичаї свят-вечора, колядки і милозвучні вокальні номери у виконанні талановитої та обдарованої молоді ансамблів «Орфей», «Нон-стоп», «На одном дыхании» під керівництвом Куриленко І.В. стали приємним та теплим подарунком до різдвяних свят.

    Юним артистам на знак подяки за святковий сюрприз презентували яскравий фотоальбом «Сіверський Донець – краса твоя велична, неповторна» та солодкі подарунки.

   

* * *

    4 січня 2018 року в Сіверсько-Донецькому БУВР за участю керівництва і спеціалістів бассейнового управління та представників Донецького обласного управління водних ресурсів (в.о. начальника Мельникова В.М. та заступника начальника по водних ресурсах Панкової А.П.) відбулось засідання технічної ради басейнового управління з розглядом питань порядку денного:

 1. Про геопортал «Водні ресурси України»
 2. Про підготовку пропозицій до проекту Донецької регіональної цільової програми щодо здійснення розчистки та регулювання русел річок на 2018-2022 роки.